3396. Az egészséges kert titka
Egészséges és szép kertek nem csak a mesékben léteznek, erre gyakran látunk példát is. Természetes módszerekkel látványos, egészséges kert hozható létre. Íme, néhány jó tanács ennek elérésére!
Egészséges és szép kertek nem csak a mesékben léteznek, erre gyakran látunk példát is. Természetes módszerekkel látványos, egészséges kert hozható létre. Íme, néhány jó tanács ennek elérésére!
Előző cikkeinkben már beszéltünk a talajtakarás, a fenyőkéreg előnyeiről. Ha tehát kertjében már használ fenyőkérget (vagy még csak akar), fontosnak érzem elmondani, a frissítésre érdemes odafigyelni.
Tudjuk, hogy kertünk megtervezése fontos lépés, és idejében kell elkezdeni azt. De miért kerül elő már júliusban az ősszel ültetendő virághagymák kérdésköre?
Az európai leander (Nerium oleander) a meténgfélék csalátjába tartozó, 150-180 cm magasságot elérő fás növény. A levelek hosszúkásak, keskenyek, bőrszerűek. Levelei zöld színűek, világosabb zöld fonákukon hangsúlyos központi erezet található.
A kankalin (latinosan primula) a kankalinfélék családjának több száz fajt tartalmazó nemzetsége. Ismerkedjünk meg most két széles körben elterjedt változatával: a szártalan- (Primula acualis) és a szobai kankalinnal (Primula obconica)!
Üdvözlöm! Ez egy korallvirág féle (Kalanchoe). MIvel pozsgás, ezért a kaktuszokhoz hasonlóan kell tartani: kevés víz, sok fény.
Kedves Martin! Minden növény esetében elmondható, hogy a lágyvizes öntözés a legideálisabb! Az esővíz a legjobb öntözésre, de ha nem áll rendelkezésre, akkor az állott csapvizet javaslom. Valóban át kellene ültetni, a gyökerek nagyon kint vannak. Javaslom, a "bonsai föld" nevű árudákban kapható zacskós földkeveréket.
Kedves Valcsi! Semmi gond, mert 25 C-on kb 40-60 nap a csírázási idő. Érdemes legközelebb 48 órára beáztatni magvetés előtt a magvakat, hogy felpuhuljon a kemény héj. A kelés után a növényeket egyenként ültesse szét és a nem kikelt magvakat áztassa be és vesse el újra, egy-egy mag évekig!!! is "pihenhet" és ezután kel ki csak.
A hasznos fonálféreg beszerzésével kapcsolatosan a Biokont Magyarország Kft, és a Boikontrol Hungária Kft munkatársai tudnak segíteni. A biológiai védekezés mellett a vegyszeres védekezés is segíthet a Detia Degesch granulátum kiszórásával. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A leírt elképzeléseknek a következő fafajok felelnek meg: Prunus serrulata 'Kanzan' díszcseresznye, az Acer platanioides 'Crimson King' vérjuhar, Fraxinus ornus virágos kőris, Pyrus calleryana 'Chanticleer' díszkörte, Prunus padus májusfa. Ezek a díszfák alkalmasak a gyerek homokozója mellé. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu