3411. A medencék szakszerű fertőtlenítése
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
Az idei évre is összegyűjtöttük a "Szedd magad" kertészetek címeit, elérhetőségeit. Kérünk értesítsetek bennünket, ha további gyümölcsösökről szereztek tudomást, hogy minél teljesebb legyen a lista!
Nemcsak különleges szépségéért és hatalmas méretéért szeretjük a napraforgót. A következőkben ismerkedjünk meg néhány vidám, de érdekes, csodálni való és - olykor fenntartással, de - rekordgyanús ténnyel.
A Virágzó Zugló 2011 programja tovább folytatódott. Ebben a részünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök a Szentmihályi út, a Colombus- és az Ungvár utcai lakosokat látogatta meg. Lássuk mi lett munkájuk eredménye!
A szobai futóka a kontyvirágfélék családjába tartozó 80-120 cm magasságot elérő kúszónövény. A levelei szív alakúak, bőrszerűek, fényesek és sárgával tarkázottan zöldek. A szár zöldessárga és szögletes
Moníliás betegség. Ez a kórokozó elsosorban a bibén keresztül fertozi meg a virágot, majd – eljutva a hajtásba az egész termőrész pusztulását okozhatja. Fontos a fertőzött elszáradt hajtások, vesszők, ágak levágása és a beteg termés eltávolítása. Előnyös ha már fonnyadáskor levágjuk a fertőzött részeket az egészséges rész határán, hogy meggátoljuk a kórokozó még mélyebb behatolását a fás részekbe. Az őszi lombhullás utáni és a tavaszi fakadás előtti réztartalmú szerrel lemosó kezelést kell alkalmazni. A Topas dózisa: 0,5 l/ha vagy 5 ml/10 l víz. Ezt meg kell majd ismételni az első virágok kinyílásakor vagy közvetlenül előtte. A virágok kinyílásakor a hatóanyag már a virágrészeken belül legyen. A pontos leíráshoz a csatolt cikket javaslom. Édenkertész
A darazsak és a hangyák mindig a tetvek cukros ürülékére, a mézharmatra jönnek. A következőket lehet tenni: nézzék meg, van-e lapos, "tetűszerű" rovar a tuján. Ha igen, akkor ez az gond alapja. Alaposan, vízsugárral mossák át a növényt. Ezt követően permetezzék le Vektafid A-val (0,5-1%-os koncentrációban kijuttatva). Ez valamelyest visszaszorítja a kártevőt, de valószínűleg nem fog tökéletes megoldást jelenteni. A kezelések szükség szerint később megismételhetők. Ha csak fészek van a tuja tövében annak eltávolítása, hajnalban ajánlott, mikor a darazsak még gyengék. Édenkertész
A selyemakácnak van egy levélbolha kártevője, ami a levelek hátoldalán él nagy tömegben, és a fertőzés miatt szoktak a levelek lehullani. A képen a levélkék nem láthatók élesen, és csak a színét fotózta. Valószínű, hogy erről van szó.
Így a leírás és a fantáziám:) szerint: Háromlevelű csápvirág-Arisaema triphyllum. Észak-Amerikában őshonos. Gyönyörű virágaiért kedvelt faj, amely 1-3 levelet hoz. De ha tudna képet küldeni, akkor szinte tévedhetetlenül be lehetne azonosítani a szépséget! Édenkertész
Lehet, minden gond nélkül. A hajtásokat rá kell igazítani és a növény felfut rá.