3411. A medencék szakszerű fertőtlenítése
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
Az idei évre is összegyűjtöttük a "Szedd magad" kertészetek címeit, elérhetőségeit. Kérünk értesítsetek bennünket, ha további gyümölcsösökről szereztek tudomást, hogy minél teljesebb legyen a lista!
Nemcsak különleges szépségéért és hatalmas méretéért szeretjük a napraforgót. A következőkben ismerkedjünk meg néhány vidám, de érdekes, csodálni való és - olykor fenntartással, de - rekordgyanús ténnyel.
A Virágzó Zugló 2011 programja tovább folytatódott. Ebben a részünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök a Szentmihályi út, a Colombus- és az Ungvár utcai lakosokat látogatta meg. Lássuk mi lett munkájuk eredménye!
A szobai futóka a kontyvirágfélék családjába tartozó 80-120 cm magasságot elérő kúszónövény. A levelei szív alakúak, bőrszerűek, fényesek és sárgával tarkázottan zöldek. A szár zöldessárga és szögletes
Tisztelt Örsi G.! A képen az alma taplófoltosságának a tünetei láthatók. Ez a betegség elsősorban a tárolókban jelentkezik, de a szüret előtt is megjelenik. A Baldwin és a Golden Delicious fajtán a leggyakoribb. A tünetekre jellemző a hogy a gyümölcs héján elszórtan 2-3mm átmérőjű kerek határozott szegélyű a gyümölcshúsba mélyedő barna foltok láthatók. A gyümölcshúsban a héj alatt barna taplószerű foltok figyelhetők meg. Ezt a gyümölcs romlást tárolási betegséget a kálciumhiány okozza. A talaj nagyadagú kálium és magnézium tartalma okozza (ionantagonizmus). Kerüljük a nagyadagú műtrágyázást, helyette érett istállótrágyát használjunk. Valamint a szüret előtt 3-4 alkalommal 1-2 hetes időközönként kálcium tartalmú lombtrágyával permetezzük le az almafákat. A gyümölcsöt idejében kell leszedni és alacsony hőmérsékleten kell tárolni, kellő szellőzés mellett. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Nem a legkönnyebben lakásban tartható növény sajnos. Ennek az oka az, hogy magas páratartalmat szeret és 24 C fok körül érzi jól magát. Javaslom, hogy párásítsa és a talajt tartsa mindig enyhén nyírkosan. Tegye kb 23-25 C-ra és februárban ültesse át jó tőzeges talajba!
Üdvözlöm! A panelban a jó ellenálló növényeket érdemes tartani, pl: pletyka, rákvirág, vitorlavirág stb... Sajnos nehezebben tartható panelban növény a fényviszonyok miatt és az általában száraz levegő miatt!
Kedves Felícia! Ha nem muszáj, akkor javaslom a februárt várja meg legalább, addig is keveset öntözze!
Kedves Ági! Éppen ellenkezőleg! A képen nagyon hasznos gyógynövény van. Ez a máriatövis, népies nevén szamárkóró.