3411. A medencék szakszerű fertőtlenítése
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
Az idei évre is összegyűjtöttük a "Szedd magad" kertészetek címeit, elérhetőségeit. Kérünk értesítsetek bennünket, ha további gyümölcsösökről szereztek tudomást, hogy minél teljesebb legyen a lista!
Nemcsak különleges szépségéért és hatalmas méretéért szeretjük a napraforgót. A következőkben ismerkedjünk meg néhány vidám, de érdekes, csodálni való és - olykor fenntartással, de - rekordgyanús ténnyel.
A Virágzó Zugló 2011 programja tovább folytatódott. Ebben a részünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök a Szentmihályi út, a Colombus- és az Ungvár utcai lakosokat látogatta meg. Lássuk mi lett munkájuk eredménye!
A szobai futóka a kontyvirágfélék családjába tartozó 80-120 cm magasságot elérő kúszónövény. A levelei szív alakúak, bőrszerűek, fényesek és sárgával tarkázottan zöldek. A szár zöldessárga és szögletes
Üdvözlöm! Ez egy szakáll bromélia (Tillandsia). Egy ágra kell kötözni valóban és permetezni, mert így kell "öntözni". Meleget szereti, sok párát,kedveli a fényt. Tavasztól vízben feloldott tápoldattal kell permetezni és így lehet fedezni a tápanyag-igényét.
Kedves Tibor! Ez a tünetet lenticella foltosságnak hívják. Elsősorban a kalcium hiány váltja ki. Amikor kevés a csapadék, akkor ez gyakoribb jelenség, mert a fák nem tudnak elég kalciumot felvenni. A túl későn szedett, túlérett almák esetében gyakrabban előfordul. Javaslom, hogy jövőre valamilyen kalcium tartalmú szerrel pótolja és meg fog szűnni, de mindenképpen visszafog szorulni a jelenség,.
Gyógyászati felhasználásra legelterjedtebb az Aloe Barbadensis Miller faj.
Kedves Éva! A flamingóvirág a savanyú földet szeret kb5 PH-t. Az öntöző vízre is nagyon érzékeny, a csapvizet nem szereti. A képek alapján ez lehet a gond, illetve égésnek tűnik még a foltok alapján. Szerintem a két dolog együttes jelenségei.
Kedves Mária! Az első képen felül szerintem sárkány gyümölcs van, alatta biztosan khaki szilva. A második képen valamelyik pálma fürtös termése látható.