3411. A medencék szakszerű fertőtlenítése
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
A fürdőmedencék vizének tisztítására jelenleg igen sokféle termék kapható kereskedelmi forgalomban. Lássunk egy kis összefoglalót a fertőtlenítésre vonatkozó tudnivalókról!
Az idei évre is összegyűjtöttük a "Szedd magad" kertészetek címeit, elérhetőségeit. Kérünk értesítsetek bennünket, ha további gyümölcsösökről szereztek tudomást, hogy minél teljesebb legyen a lista!
Nemcsak különleges szépségéért és hatalmas méretéért szeretjük a napraforgót. A következőkben ismerkedjünk meg néhány vidám, de érdekes, csodálni való és - olykor fenntartással, de - rekordgyanús ténnyel.
A Virágzó Zugló 2011 programja tovább folytatódott. Ebben a részünkben Megyeri Szabolcs kertészmérnök a Szentmihályi út, a Colombus- és az Ungvár utcai lakosokat látogatta meg. Lássuk mi lett munkájuk eredménye!
A szobai futóka a kontyvirágfélék családjába tartozó 80-120 cm magasságot elérő kúszónövény. A levelei szív alakúak, bőrszerűek, fényesek és sárgával tarkázottan zöldek. A szár zöldessárga és szögletes
A mezőgazdasági fólia szerintem nem jelent megoldást a talavízre, azt is ugyan úgy felnyomná, s később problémát jelentene. Mielőtt tóépítésbe kezd, mindenképp kérdezzen ki néhány tóépítésben jártas szakember véleményét.
Kellő védelemmel a fiatal tuja magoncokat is át lehet teleltetni a szabadban, szalma takarással vagy ha az ágyás fölé fóliasátrat húzunk megvédhetők a csemeték.
A klívia vagy szobaliliom rendkívül kedvelt szobanövény, híres rendkívüli ellenállóságáról, s hogy a betegségek nem támadják meg. Fontos számára al ágy öntözővíz, és a rendszeresség. Rendszertelen öntözés a levélszél barnulását okozhatja. Gyakori kártevője a gyapjastetű, amely ellen lemosással védekezhetünk ez okozhatja a levelek foltosodását.
Mivel Katalin nevű fehérhúhú őszibarack fajtát nem találtam, könnyen mondhatom, hogy valószínű nem ilyen fajtájú barackja van. A felsorolt tulajdonságok legjobban az augusztus közepén érő Michelini fajtára illenek: fehér alapszín, csíkozott piros fedőszín, mag körül pirosas hús szín, magvaváló, jó ízű, alakja gömbölyű.
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) dísze valóban nem a virága, azok kicsik s nem feltűnőek, hanem a virágok tövében fejlődő, ´óriási´, színes fellevelek. A nemesítők keze munkájának köszönhető ezek ma már nem csak piros, hanem sárga, rózsaszín s egyéb árnyalatokban is viríthat. Mivel hazájukban rovarmegporzású növények a kutyatejfélék, így a mikulásvirág is; s mivel viráguk jellegtelen, színes felleveleivel hívja fel magára a figyelmet, amelyben különböző színanyagok halmozódtak fel. Lakberendezés mikulásvirággal: Mikulásvirágból karácsonyfa