3416. Mi az igazság a kajszibarack (Prunus armeniaca) magjáról?
Bár a kajszibarack szezonja már egy ideje elkezdődött, azért szerencsére még nem ért véget, úgyhogy jónak láttuk megemlíteni róla néhány dolgot. Kezdjünk is bele!
Bár a kajszibarack szezonja már egy ideje elkezdődött, azért szerencsére még nem ért véget, úgyhogy jónak láttuk megemlíteni róla néhány dolgot. Kezdjünk is bele!
Az itt bemutatott minta alapján azt a kertrészletet ültethetjük be, amelyet állandóan napsütés ér. Lássuk, milyen napsütést kedvelő növényekkel ékesíthetjük kertünket!
Hozzávalók: 2 kg sárgabarack, 4 evőkanál citromlé, 2 evőkanál rum, 2 késhegynyi szalicil.
A szőlészeti növényvédelem világszerte jelentős probléma. A tavalyi szőlőterményt ért károk után ma már talán még nagyobb figyelem fordul a szőlőbetegségek megelőzésre, a jobb minőségű borok előállítására. Azonban a betegségek elleni védekezésnek már nem csak a gyakoribb, költséges permetezés lehet a fegyvere.
A szobafűpalka a sásfélék családjába tartozó 20-30 cm magas csüngő növény. A levelek hosszúak, vékony hengeresek. Egy tőből fejlődnek, és nagyon eredeti és elegáns módon csüngenek. Zöld színűek, és rajtuk az apró krémszínű virágok egész évben nyílnak.
Köszönjük a javaslatot, ezen a héten keresse cikkünket az Édenkert honlap címoldalán a veremkészítés pontos leírásáról! Édenkertész
Kedves Vicky! Kérem, hogy küldjön a terméséről is ÉLES képeket, mert nagyon különleges!
A növény Pandanus, vagyis Csavarpálma. Csak idősebb, 3-4 éves növényt érdemes beszerezni, a fiatal példányok nagyon kényesek, sok párát és meleget kívánnak, amit lakásban nehezen adhatunk meg. A nagyobb növények 16-20 C fokos egyenletes meleg helyiségben bő öntözés mellett szépen fejlődnek lakásunkban. Nyáron is bent kell tartanunk, mert a szeles idő a párologtatást erősen fokozza. 2-3 évenként tavasszal ültesse át.
Nem kell, nyugodtan használható. Jó darázscsípés, horzsolás és égési sérülés esetén. Vágjon le egy darabot az aloéból, és használható is az irritált részen. A leveleiből nyert zselészerű anyagot belekeverheti az arcpakolásba, de akár a testápolóval és az arckrémmel is vegyítheti. Nem kell mást tenni, csak két-három centit lenyesni a leveléből, gondosan kikapargatni a belsejét, és összedolgozni a krémmel. Tízszer olyan gyorsan felszívódik, mint a víz, és jótékony hatása azonnal érezhető.
A rézgálicos víz egy-kétszeri öntözéssel nem árt egyik növénynek sem, ha csak a normál töménységű, maximum 0,2 %-os, de nem ajánlom az egész évi használatát. Üdvözlettel Gentischer Gábor