3416. Mi az igazság a kajszibarack (Prunus armeniaca) magjáról?
Bár a kajszibarack szezonja már egy ideje elkezdődött, azért szerencsére még nem ért véget, úgyhogy jónak láttuk megemlíteni róla néhány dolgot. Kezdjünk is bele!
Bár a kajszibarack szezonja már egy ideje elkezdődött, azért szerencsére még nem ért véget, úgyhogy jónak láttuk megemlíteni róla néhány dolgot. Kezdjünk is bele!
Az itt bemutatott minta alapján azt a kertrészletet ültethetjük be, amelyet állandóan napsütés ér. Lássuk, milyen napsütést kedvelő növényekkel ékesíthetjük kertünket!
Hozzávalók: 2 kg sárgabarack, 4 evőkanál citromlé, 2 evőkanál rum, 2 késhegynyi szalicil.
A szőlészeti növényvédelem világszerte jelentős probléma. A tavalyi szőlőterményt ért károk után ma már talán még nagyobb figyelem fordul a szőlőbetegségek megelőzésre, a jobb minőségű borok előállítására. Azonban a betegségek elleni védekezésnek már nem csak a gyakoribb, költséges permetezés lehet a fegyvere.
A szobafűpalka a sásfélék családjába tartozó 20-30 cm magas csüngő növény. A levelek hosszúak, vékony hengeresek. Egy tőből fejlődnek, és nagyon eredeti és elegáns módon csüngenek. Zöld színűek, és rajtuk az apró krémszínű virágok egész évben nyílnak.
A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) jól láthatóan mutatja ha nem érzi jól magát. <p>Amenniyben levelei kicsik és ép szélűek maradnak, akkor számára kedvezőtlen életkörüményeire gyanakodhatunk. Ahhoz hogy nevéhez híven hatalmasra nőjön elegendő vízre, tápanyagra és páratartalomra van szüksége. Nem szereti a közvetlen napfényt mert levelei megperzselődhetnek. Válasszon egy világos helyet növényének s amenniyben lehetséges ne mozgassa. Leveleiről érdemes néha lemosni a rárakódott port. <p>További részleteket olvashat a növényről alábbi cikkünkben:
A mamutfenyő gyorsan növő faj. Mély, tápanyagokban gazdag talajt igényel. A sekély meszes talajokat nem szereti. Csak a nagyon fiatal egyedek viselik el a félárnyákot, árnyékot, az idősebb fák szenvednek árnyékban. Idős korukban viszont jobban elviselik a szárazságot, fiatal korukban páraigényesek. A szennyezett levegőjű környezetet nem viseli el. 30-50 cm magasság elérésekor ültesse végső helyére, utána már ne bolygassa. A fiatal egyedeket gyakran és bőven kell öntözni.
Próbáljon meg permetrin + tetrametrin hatóanyag-tartalmú szerrel (Chinetrin) védekezni ellenük.
Próbáljon meg olyan ultrahangos kártevő riasztót beszerezni, amely jó tücsök ellen is. Ezzel sikerülhet távoltartani udvarától a tücsköket.
A bogyókon lévő fehér bevonat a lisztharmat. Ellene június második feléig folyamatosan kell védekezni. A szüret után pedig akár kiegészítő kezelésekre is szükség lehet. Permetezésre dinokap, kinometionát, pirazofosz hatóanyagú szerek javasolhatók.