3421. Virágzó Zugló 2011 - Ráskay Lea utca és Ond vezér útja
Még mindig tart a Virágzó Zugló 2011 Programja. Ebben a részünkben a Ráskay Lea utcán és az Ond vezér útján történt munkálatokat mutatjuk be videón!
Még mindig tart a Virágzó Zugló 2011 Programja. Ebben a részünkben a Ráskay Lea utcán és az Ond vezér útján történt munkálatokat mutatjuk be videón!
Mindenkinek az álma a dúsan virágzó muskátli! Ehhez azonban figyelni kell arra, hogy a következő hibákat ne kövessük el!
Az egyedi kerttervezési ötletek egyre nagyobb fontosságot kapnak egy kert kialakításakor. Senki sem szeretné, hogy kertje ugyanúgy nézzen ki, mint a szomszédé. Lássunk néhány kerti világítási ötletet, amit bárminek lehet nevezni, csak nem szokványosnak!
Legyenek évelők vagy egynyáriak, a napraforgókat mindenki felismeri... vagy mégsem? Mihelyt közelebbről szeretnénk megismerni ezeket a virágokat, rá kell jönnünk, hogy nem minden napraforgó sárga; ráadásul az sem biztos, hogy minden napraforgó, ami annak látszik. Ismerkedjünk hát meg a rokonokkal is!
A kert termőtalaja a legfontosabb életeleme a növényeknek. Tisztában kell lennünk a talaj tulajdonságaival, mielőtt hozzákezdünk a fűszerkert kialakításához. A következőkben ismertetjük a leggyakoribb talajtípusokat:
A poloskaszagú szilvadarazsak rajzása és a szilvakezdemények fertőzése már megtörtént, hiszen ez a szilvavirágok sziromhullásakor történik meg. A fertőzött fiatal szilvatermések hamarosan lehullanak. Érdemes ezeket naponta összegyűjteni. A szilvamolynak 3 nemzedéke fejlődik ki évente. Az első nemzedék lepkéi május elején szoktak megjelenni. A nemzedékek rajzását a szilvamoly szexferomon csapda segítségével érdemes figyelni, így a rajzáscsúcsnál alkalmazott permetezéssel a lehető legeredményesebb ölő hatást, illetve a termés maximális védelmét tudjuk elérni. A szilvamoly mindegyik nemzedéke ellen ajánlott a rovarölő szeres permetezés. A következő engedélyezett szabadforgalmú szerek közül választhat: Actara, Decis, Insegar, Karate, Sherpa. Eredményesen alkalmazható a Bacillus thuringiensis hatóanyagú Dipel nevű biológiai peszticid is.
A körte nemezes gubacsatka kártétele látható a küldött fényképen. Általában nem jelentős, bár feltűnő kártételt okoz a fiatal leveleken. A kiemelkedő foltokban élnek a szabaszemmel nem látható, parányi atkák. Atkaölő szerek hatnak ellene, például a követekzők: Flumite, Talstar, Sanmite.
Hangyák nem okoznak ilyen kárt, azok leginkább levéltetveket követve mennek fel a fára. A képen látható kártetelt az un. poloskaszagú szilvadarázs okozhatta, amelynek nőstény egyedei virágzáskor rajzanak és rakják a petéiket a megtermékenyült virágzatra, ahol a kikelő lárvák károsítanak. A képen látható módon kirágják magukat a termésből és egy másiket keresnek fel további táplálkozás céljából. Jövőre megelőzhető a kártétel fehér színű színcsapdák kihelyezésével, amely gyéríti a kártevők számát, illetve megmutatja, hogy mikor kell ellenük vegyszeres védekezést alkalmazni.
Úgy látom, van gyökere és él csak kissé fonnyadt. Sajna nem látom, hogy a közepe is él-e. Szerintem kiheveri, nem kell zacsizni semmit, csak spriccelni, párásan tartani és idővel (1-2 hónap)helyrejön.
Ez a növény (megfelelő tartás mellett) tipikusan téli-tavaszi virágzású, hűvösségkedvelő növény. A jól látható fiatal hajtása fog - a teljes kifejlődése után - virágozni, de ahhoz októbertől éjszakára legalább, de ha lehet nappalra is hűvös (ha lehet napfényes )helyen kellene tartani. Ősztől csökkenteni kell az öntözését.