3421. Virágzó Zugló 2011 - Ráskay Lea utca és Ond vezér útja
Még mindig tart a Virágzó Zugló 2011 Programja. Ebben a részünkben a Ráskay Lea utcán és az Ond vezér útján történt munkálatokat mutatjuk be videón!
Még mindig tart a Virágzó Zugló 2011 Programja. Ebben a részünkben a Ráskay Lea utcán és az Ond vezér útján történt munkálatokat mutatjuk be videón!
Mindenkinek az álma a dúsan virágzó muskátli! Ehhez azonban figyelni kell arra, hogy a következő hibákat ne kövessük el!
Az egyedi kerttervezési ötletek egyre nagyobb fontosságot kapnak egy kert kialakításakor. Senki sem szeretné, hogy kertje ugyanúgy nézzen ki, mint a szomszédé. Lássunk néhány kerti világítási ötletet, amit bárminek lehet nevezni, csak nem szokványosnak!
Legyenek évelők vagy egynyáriak, a napraforgókat mindenki felismeri... vagy mégsem? Mihelyt közelebbről szeretnénk megismerni ezeket a virágokat, rá kell jönnünk, hogy nem minden napraforgó sárga; ráadásul az sem biztos, hogy minden napraforgó, ami annak látszik. Ismerkedjünk hát meg a rokonokkal is!
A kert termőtalaja a legfontosabb életeleme a növényeknek. Tisztában kell lennünk a talaj tulajdonságaival, mielőtt hozzákezdünk a fűszerkert kialakításához. A következőkben ismertetjük a leggyakoribb talajtípusokat:
Igen az uborkához hasonlóan érdemes a virágos rész után 3-4 levélízközzel visszavágni ügyelve hím és nő ivarú virágok arányait figyelve (egy nő ivarú virághoz 2-3 hímivarú virág legyen). A termés minősége, és mérete is jobb lesz a visszavágások során. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Mindenképpen ki kellene ültetni! A fenyők nem tűrik a szobai körülményeket. Ültesse ki és rendszeresen öntözze, nem lesz baja!
Üdvözlöm! Nem lesz baja! Javaslom, hogy legalább 2 méter átmérőjű kört hagyjanak ki, mert a törzse eléggé vastag lesz, illetve a gyökerek is kar vastagságúra megnőnek. Nem írta, hogy pontosan melyik faj, de a luc. ezüst, fekete fenyőről ez elmondható.
Tisztelt Kertbarát! A képen a gyapjas pajzstetű nőstényének a petecsomóit lehet látni. A pajzstetű ellen az Actara SC, a Karate 2,5 WG és a Mospilan 20SP rovarölő szerekkel lehet permetezéssel sikeresen védekezni. A permetezést a teraszon vagy a szabadba végezzük, és ne a szobában. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen egyszer a levélatka kártétele a sárgás foltok láthatók, valamint az amerikai lepkekabóca gyapjas váladéka látható. Védekezni a levélatkák ellen a Nissorun 10 WP vel a lepkekabóca ellen az Actara 25WG és a Mospilan 20SP szerekkel lehet. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu