3436. Így hoz rengeteg virágot a leander! Ezt jó, ha tudod!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
A falusi virágoskertek legfontosabb jellemzője a tarka virágágyás és a vegyes kultúra, azaz az öngyógyító kert.
Már megszokott, hogy szeptemberben mind a szakma, mind a látogatók a Hortusra készülnek, ám a megszokástól eltérően idén helyszínt vált és profi rendezvényközpontba a Syma csarnokba költözik.
A komposztálással csökkenthetjük a szemétdíjakat, kertünkbe csalogathatjuk a szebbnél szebb madarakat, de vajon a komposztálás társasházi méretekben is lehetséges? Lássuk a választ!
Sajnos a legtöbb szobanövényünk érzékeny a betegségekre és kórokozókra. A muskátli esetében négy betegséget kell megemlítenünk: vírusos levélfodrosodás, Xantomónászos betegség, botritiszes betegség és muskátlirozsda.
Kedves hömpölygő! Azt javaslom, hogy gomba, -és rovarölő szer keverékével permetezzék le, és vigyék melegebb helyre! Nagyon fontos, hogy 7 °C alá ne essen a hőmérséklet, mert ezt a növény nem bírja. A legoptimálisabb a 10-18 °C. Tavasszal, viszont vágják majd vissza, és el fognak tűnni a száraz részek. A telelő növényeket ajánlatos egyébként 3-4 hetente permetezni.
Kedves hömpölygő! A kép alapján szerintem kevés vizet kap, illetve - az előző válaszomban >> - javasolt 10-18 °C hőmérsékleten kell tartani! Most semmit ne tegyen, hanem tavasszal vágjon le minden elhalt részt és ki fog hajtani!
Az olajos szerek nem ajánlottak, mert perzselhetnek. A két szer, amit használt, megfelelő, csak ügyelni kell a megfelelő permetlé borítottságra. Kontakt szerek közül Decis-t is lehet használni, valamint az Actara-t beöntözve is lehet alkalmazni, ugyanolyan keverési arányban, mint permetezésnél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt M. Zoltán! Előfordulhat, hogy a metszés, ill. sebzések helyén sebparazita gombák telepednek meg. Az eltávolítás és a sebkezelés a maximum, amit tehet ellenük. Mivel a fatestben maradhat a gomba fonalaiból, ismét alkothat termőtestet. Legegyszerűbben a fertőzött ág eltávolítása, ha törzsön van, akkor csak az Ön által is alkalmazott módszer jöhet szóba, plusz a további sebzések lekezelése, mert a gomba terjedhet. Esetleg gombaölő szeres injektálás segíthet, amiről itt érdeklődhet: parkfavedelem.hu Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Rózsa! A kenguruvirág (Anigozanthos bicolor) őshazája Ausztrália. Egyszikű, egylaki évelő növény. A laza, tőzeges, tápanyagban szegény talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny! Az elnyílott virágokat ne vágja le, mert lehet belőle magot szedni, de ha nincsenek ilyen tervei, ekkor nyugodtan vágja le őket!