3436. Így hoz rengeteg virágot a leander! Ezt jó, ha tudod!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
A falusi virágoskertek legfontosabb jellemzője a tarka virágágyás és a vegyes kultúra, azaz az öngyógyító kert.
Már megszokott, hogy szeptemberben mind a szakma, mind a látogatók a Hortusra készülnek, ám a megszokástól eltérően idén helyszínt vált és profi rendezvényközpontba a Syma csarnokba költözik.
A komposztálással csökkenthetjük a szemétdíjakat, kertünkbe csalogathatjuk a szebbnél szebb madarakat, de vajon a komposztálás társasházi méretekben is lehetséges? Lássuk a választ!
Sajnos a legtöbb szobanövényünk érzékeny a betegségekre és kórokozókra. A muskátli esetében négy betegséget kell megemlítenünk: vírusos levélfodrosodás, Xantomónászos betegség, botritiszes betegség és muskátlirozsda.
Mocsári mályva kapható a Kolibri Kertészet üzletében: http://www.kolibrikerteszet.hu/ Megbízható cég, nyugodtan keresse fel őket, biztosan segítségére lesznek. A Batul almafa csemete esete már kicsit nehezebb kérdés. Érdeklőjön a következő weboldalakon: http://www.gerafaiskola.hu/novenykatalogus/gyumolcsoltvanyok http://www.treemail.hu/ http://budaikertcentrum.hu/
Üdvözlöm! Ha jól látom ez egy hibiszkusz. Fagyérzékeny növény, félárnyékos helyet szeret, ami világos, de nem közvetlen napfényes, mert erre érzékeny, megsárgul és ledobja a virágait. A laza, jó vízgazdálkodású talajt szereti, hetente tápoldatozza. A hirtelen hőingadozást nehezen bírja.
Kedves Csilla! A fenyőfa helyére valamilyen tuját javasolnék, pl. a Thuja plicata Atrovirens vagy Zebrina fajtát. Ezek a fajták nem csak magasra nőnek, hanem széltében is erőteljesen növekednek, így a takarás és zajszűrés egyaránt megoldódik. Ha a talaj nem meszes, esetleg valamilyen terebélyesebb hamisciprusban is lehet gondolkodni (pl. Chamaecyparis lawsoniana Silvania).
Üdvözlöm! A válaszom: igen! Nagy (kb 1 m3-es) gödröt kell ásni, talajjavítással, bőségesen trágyával kell dúsítani, a feltalajt alulra, az altalajt felülre vissza tenni. Az ősz megfelelő időpont erre.
A tölcsérjázmin a félárnyékot és a szűrt napfényt kedveli (különben kiég), nyáron minden nap öntözze, de néha hagyja teljesen kiszáradni a talajt! Télen csak akkor kell öntözni, ha kókadnak a levelei. A telelés 8-15 °C-on kell megvalósítani. Nagyon intenzív növekedésű növény, az elvirágzás után csípje vissza a hajtásvégeket, így lehet kicsit szabályozni a növekedését. Ha visszametszi, akkor a következő évben több virágot fog hozni, kb.: 10-15 cm-re kell maximum visszanyírni. A gyökereinek nagyon fontos, hogy tudjanak fejlődni, nőni, ezért nagy cserépbe kell tavasszal átültetni és foszforos műtrágyával hetente öntözni. Kép hiányában nem tudni pontosan, hogy milyen tetvekről is lehet szó, ezért olvassa el két kapcsolódó cikkünket, remélhetőleg segítségére lesznek.