3436. Így hoz rengeteg virágot a leander! Ezt jó, ha tudod!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
A falusi virágoskertek legfontosabb jellemzője a tarka virágágyás és a vegyes kultúra, azaz az öngyógyító kert.
Már megszokott, hogy szeptemberben mind a szakma, mind a látogatók a Hortusra készülnek, ám a megszokástól eltérően idén helyszínt vált és profi rendezvényközpontba a Syma csarnokba költözik.
A komposztálással csökkenthetjük a szemétdíjakat, kertünkbe csalogathatjuk a szebbnél szebb madarakat, de vajon a komposztálás társasházi méretekben is lehetséges? Lássuk a választ!
Sajnos a legtöbb szobanövényünk érzékeny a betegségekre és kórokozókra. A muskátli esetében négy betegséget kell megemlítenünk: vírusos levélfodrosodás, Xantomónászos betegség, botritiszes betegség és muskátlirozsda.
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!