3436. Így hoz rengeteg virágot a leander! Ezt jó, ha tudod!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
Sokan megszenvednek a leanderrel, és bárhogyan is próbálkoznak, növényük csak nem virágzik úgy, ahogy azt elvárnák tőle. A megoldás felől Bálint Károly kertépítőt kérdeztük!
A falusi virágoskertek legfontosabb jellemzője a tarka virágágyás és a vegyes kultúra, azaz az öngyógyító kert.
Már megszokott, hogy szeptemberben mind a szakma, mind a látogatók a Hortusra készülnek, ám a megszokástól eltérően idén helyszínt vált és profi rendezvényközpontba a Syma csarnokba költözik.
A komposztálással csökkenthetjük a szemétdíjakat, kertünkbe csalogathatjuk a szebbnél szebb madarakat, de vajon a komposztálás társasházi méretekben is lehetséges? Lássuk a választ!
Sajnos a legtöbb szobanövényünk érzékeny a betegségekre és kórokozókra. A muskátli esetében négy betegséget kell megemlítenünk: vírusos levélfodrosodás, Xantomónászos betegség, botritiszes betegség és muskátlirozsda.
A fácskát valószínű, hogy a lisztharmat gomba támadta meg, az alábbi cikkben olcashat a védekezésben használatos szerekről: Hogyan védekezzünk a lisztharmat ellen?
A szárazság és a túlöntözés jelei hasonlóak a növényeknél... Pozsgás növény lévén bírja a rövidebb száraz periódusokat is. Mielőtt megöntözné, várja meg, hogy talaja kiszáradjon. A napsütést szereti, de fontos, hogy a szobából ne rögtön tegyük ki a tűző napra, mert elégeti a leveleit. Bővebben: Nehezen virágoztatható újra a korallvirág Kertépítész a lakásban: mire csábítanak a szobanövények?
Ha jól látom, ez egy eperfa (Morus sp.) magonc... Eperfa
Ez egy angol muskátli, tartása eltér a nálunk hagyományosan nevelt muskátlitól. Nem bírja olyan jól a tűző napot, a szárazságot. Keressen neki egy félárnyékosabb helyet és rendszeresen locsolja. Meghálálja a tápoldatozást is. Sok sikert! A muskátli tartás leggyakoribb hibái Volt már muskátlija?
A virágzáseléréséhez a növényeket szeptember elejétől hűvös környezetbe kell helyeznünk 4-5 hétre. Ebben az időszakban a hőmérséklet ne emelkedjen tartósan 16 °C fölé. Ezért ilyenkor érdemes a növényeket a szabadba helyezni és a nappali hőmérsékletet párásítással, árnyékolással mérsékelni. BŐVEBBEN: Orchidea fajták: csónakorchidea