3446. 4 kártevő, ami megbetegíti a muskátlit
Amikor a muskátlik kártevőiről beszélünk, akkor általában négyet említhetünk meg: levéltetvek, lepkék hernyói, atkák és az amerikai lepkekabóca.
Amikor a muskátlik kártevőiről beszélünk, akkor általában négyet említhetünk meg: levéltetvek, lepkék hernyói, atkák és az amerikai lepkekabóca.
A szomszéd házat bérlő asszony mondta, ha nem tetszik a kertje előtti utcarész az arra sétálóknak, menjenek át a szemben lévő járdára.
A narancssárga szín élénk és merész, így a narancssárga színt kedvelők személyisége tükrözi a ragyogást és vidámságot, amit ez a szín hordoz. Számos virág közül választhatnak azok, akik szeretik a narancssárga virágokat, van azonban néhány, amelyik kitűnik a többi közül.
A Virágzó Zugló 2011 programja immáron második alkalommal látogatta meg a Szentmihályi út vidékét; ezúttal 30 házszámmal arrébb szépítették meg az utcafrontot. A munkában gyermekek-nyugdíjasok egyaránt kivették a részüket!
A Virágzó Zugló 2011 Programja egyre több és több utcát jár be, felékesítve az útjába eső utcafrontokat. Ezúttal a Limanova tér 12. alatti munkálatokat mutatjuk be!
Ha a kártevők nem szaporodtak el túlságosan, gyakran elegendő egyszerűen vízbe folytani a levéltetveket úgy, hogy az egész növényt egy vödör langyos vízbe merítjük. Ez a módszer természetesen nem alkalmazható frissen átültetett vagy nagy méretű növények esetében. A leggyakoribb, érintkezés útján ható, gyorsan lebomló hatóanyagok: a természetben előforduló rotenon (a Derris-gyökérben), a nikotin (mérgező), a pirétrum (nagyon biztonságos) és a szintetikus malation (5 napig tart, a varjúhájra, páfrányokra, gerberákra, orchideákra és píleákra mérgező). A szintetikus piretroidok közé tartozik a biorezmetrin (nagyon biztonságos), és a rezmetrin (nagyon biztonságos). A tartós, érintkezéssel ható anyagok a következők: diazinon (gyökértetvek ellen hasznos, a talajt kell vele öntözni, 2 hétig hat, páfrányokra ne alkalmazzuk), fenitrotion (2 hétig tart), HCH (más néven BHC, gamma-BHC, lindán; konyhakerti növényeknél mérgező hatása miatt ne alkalmazzuk), a szintetikus pirétrum permetrin (akár 3 hétig is tart), a levéltetvek ellen kifejlesztett pirimikarb (2 hétig tart, a legtöbb dísznövényre jó, mivel a növényekre ritkán mérgező), pirimifosz-metil (1 hétig tart). Legjobb valamennyi kezelést a szabadban, enyhe, szélmentes időben végrehajtani. A növényt ne tegye ki közvetlen napfényre, amíg levele meg nem száradt. A kezelést végezheti ablakpárkányon vagy egy könnyen tisztítható mosogatóban is.
A két szélső magyarul dögkaktusz, szebb nevük a selyemkó. A virágjuk szép, de büdös. A középső egy broméliaféle. Mindhármat tartsa 15-20C°-on. Ritkán öntözze. Ficzere Miklós
A félfás dugványt tehetjük vízbe, perlitbe, homokba vagy földbe. A dugvány vágása mindig a fásan erezett szárrésznél történjen úgy, hogy az íz alatt maradjon néhány cm szár, az első levelet vágjuk le és a következőket egy gumigyűrűvel fogassuk össze - így kisebb a párologtatás. A kb. 5-8 leveles dugványt földbe vagy más szaporító közegbe téve tartsuk a talajt nedvesen, de ne öntözzük túl, a hőmérséklet legyen állandó, legalább 20-22 fokos. Ha vízben próbálkozunk, akkor a vizet érdemes időnként kicserélni, egy kevés tápanyaggal dúsítani. Van még egy módszer: a félfás résznél földlabdát erősítünk a szárra oldalt kivágott tejfölös vagy más pohárral, esetleg nylon zacskóval. A föld fogja körbe az ízt - itt gyökeresedik majd a leendő új növényünk - tartsuk mindig nedvesen a kis földlabdát, a növényt eredeti helyén hagyjuk. Ezzel a módszerrel nem választjuk el drasztikusan a dugványt, az anyatő táplálásának biztonságában gyökerezhet, amint a gyökér átszőtte a földet leválasztjuk és külön ültetjük új növényünket.
A növények fejlődéséhez nélkülözhetetlen a fény, árnyékos helyen csak a strapabíróbb növények bírják ki, de mivel nem optimális hely a számukra sem, virágot ritkán hoznak. A fent említett két növényt nem ajánlom ilyen helyre. Viszonylag jól bírják az árnyékos helyet a következő növények: Kukoricalevél - Aspidistra; Szobai futóka - Epipremnum; a dracénák, illetve a nemrég divatossá vált Zamoiculcas.
A nyírfák tartása könnyű. Bár jól bírják a megpróbáltatásokat, sekélyen elhelyezkedő gyökerei nem kedvelik a szárazságot. Kertbe csak akkor tarthatjuk, ha hűvös, nedves, árnyékos talajú helyet tudunk biztosítani számukra. Lombozat viszont napfényt igényel. A kert keleti-északkeleti részén van jó helye, ahol nem kap délutáni napot. Csak olyan helyre ültessük, ahol nincsenek fölötte vezetékek, hiszen hamar eléri őket. A kissé savanyú (pH 5.0 - 6.5) talajt kedveli. A talaj legyen nedves, de jó vízvezetésű. A nedvesség megtartását mulcsozással segíthetjük. A mulcs lehet nyesedék vagy levélkomposzt. Valószínűleg a talajt nem kedveli annyira.