3446. 4 kártevő, ami megbetegíti a muskátlit
Amikor a muskátlik kártevőiről beszélünk, akkor általában négyet említhetünk meg: levéltetvek, lepkék hernyói, atkák és az amerikai lepkekabóca.
Amikor a muskátlik kártevőiről beszélünk, akkor általában négyet említhetünk meg: levéltetvek, lepkék hernyói, atkák és az amerikai lepkekabóca.
A szomszéd házat bérlő asszony mondta, ha nem tetszik a kertje előtti utcarész az arra sétálóknak, menjenek át a szemben lévő járdára.
A narancssárga szín élénk és merész, így a narancssárga színt kedvelők személyisége tükrözi a ragyogást és vidámságot, amit ez a szín hordoz. Számos virág közül választhatnak azok, akik szeretik a narancssárga virágokat, van azonban néhány, amelyik kitűnik a többi közül.
A Virágzó Zugló 2011 programja immáron második alkalommal látogatta meg a Szentmihályi út vidékét; ezúttal 30 házszámmal arrébb szépítették meg az utcafrontot. A munkában gyermekek-nyugdíjasok egyaránt kivették a részüket!
A Virágzó Zugló 2011 Programja egyre több és több utcát jár be, felékesítve az útjába eső utcafrontokat. Ezúttal a Limanova tér 12. alatti munkálatokat mutatjuk be!
Üdvözlöm! Ez egy korallvirág féle (Kalanchoe). MIvel pozsgás, ezért a kaktuszokhoz hasonlóan kell tartani: kevés víz, sok fény.
Kedves Martin! Minden növény esetében elmondható, hogy a lágyvizes öntözés a legideálisabb! Az esővíz a legjobb öntözésre, de ha nem áll rendelkezésre, akkor az állott csapvizet javaslom. Valóban át kellene ültetni, a gyökerek nagyon kint vannak. Javaslom, a "bonsai föld" nevű árudákban kapható zacskós földkeveréket.
Kedves Valcsi! Semmi gond, mert 25 C-on kb 40-60 nap a csírázási idő. Érdemes legközelebb 48 órára beáztatni magvetés előtt a magvakat, hogy felpuhuljon a kemény héj. A kelés után a növényeket egyenként ültesse szét és a nem kikelt magvakat áztassa be és vesse el újra, egy-egy mag évekig!!! is "pihenhet" és ezután kel ki csak.
A hasznos fonálféreg beszerzésével kapcsolatosan a Biokont Magyarország Kft, és a Boikontrol Hungária Kft munkatársai tudnak segíteni. A biológiai védekezés mellett a vegyszeres védekezés is segíthet a Detia Degesch granulátum kiszórásával. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A leírt elképzeléseknek a következő fafajok felelnek meg: Prunus serrulata 'Kanzan' díszcseresznye, az Acer platanioides 'Crimson King' vérjuhar, Fraxinus ornus virágos kőris, Pyrus calleryana 'Chanticleer' díszkörte, Prunus padus májusfa. Ezek a díszfák alkalmasak a gyerek homokozója mellé. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu