3446. 4 kártevő, ami megbetegíti a muskátlit
Amikor a muskátlik kártevőiről beszélünk, akkor általában négyet említhetünk meg: levéltetvek, lepkék hernyói, atkák és az amerikai lepkekabóca.
Amikor a muskátlik kártevőiről beszélünk, akkor általában négyet említhetünk meg: levéltetvek, lepkék hernyói, atkák és az amerikai lepkekabóca.
A szomszéd házat bérlő asszony mondta, ha nem tetszik a kertje előtti utcarész az arra sétálóknak, menjenek át a szemben lévő járdára.
A narancssárga szín élénk és merész, így a narancssárga színt kedvelők személyisége tükrözi a ragyogást és vidámságot, amit ez a szín hordoz. Számos virág közül választhatnak azok, akik szeretik a narancssárga virágokat, van azonban néhány, amelyik kitűnik a többi közül.
A Virágzó Zugló 2011 programja immáron második alkalommal látogatta meg a Szentmihályi út vidékét; ezúttal 30 házszámmal arrébb szépítették meg az utcafrontot. A munkában gyermekek-nyugdíjasok egyaránt kivették a részüket!
A Virágzó Zugló 2011 Programja egyre több és több utcát jár be, felékesítve az útjába eső utcafrontokat. Ezúttal a Limanova tér 12. alatti munkálatokat mutatjuk be!
A kínai leander másnéven selyembokor (selyemkoró) (Asclepias curassavica) évelő kis bokor, a trópusokról származik. Feltűnően élénkszínű piros-sárga virágfürtjeivel díszít. Sokan leandernek nézik, ahhoz hasonló levele miatt. Nyáron kertbe kiültethető, de tartható cserépben vagy dézsában is. Télen 10-15°C-on, világos pincében átteleltethető. Magjait januárban ültesse el laza szerkezetű földbe, tartsa meleg 20-25°C-os helyen, ilyen melegben indul a csirázás és tud gyökeresedni a növény.
Ha teljesen sötét van, az nem a legideálisabb, mivel a tövek megnyúlnak, legyengülnek. Ha lehet, valamivel világosabb helyet kell keresni a muskátlinak.
A krizantém eredendően tűri a téli időjárást, de extrém hideg esetén valóban elfagyhat, ezért célszerű lombbal vagy egyéb eszközzel takarni. Az újabb nemesítésű és intenzíven hajtatott növények, amelyeket a virágboltok most árulnak, már gyengébben bírják a fagyokat, de szerintem takarás mellett meg lehet próbálni az átteleltetést, természetesen nem cserépben hanem a földben tartva.
A vizinövények között vannak fagyérzékeny és fagytűrő növények. Az utóbbiakat nyugodtan a tóban hagyhatjuk biztosítva a megfelelő vízmélységet, de az előzőknek fagymentes helyet kell biztosítanunk. Ez lehet egy világos pince, ahol egy kádban átteleltethetők. Ezek közé tartoznak a következő fajok pl.: <p> - Indiai lótusz (Nelumbo nucifera)<p> - Tündérrózsa (Nymphaea sp.) <p> - Kagylótutaj (Pistia stratoides) <p> - Tömött sellővirág (Pontaderia cordata)
A levendula télálló és fagytűrő növény, a kertbe kiültetve minden gond nélkül átvészeli a telet. Az idősebb bokrokat tavasszal érdemes metszeni, megfiatalítani.