3526. Így készül az alma chips!
Az alma chips elkészítése nem jelent nagy kihívást. Még "kezdő konyhaművészek" is könnyedén elboldogulnak az elkészítésével! Nem kell hozzá más, csak 1 zöld alma és egy 1 kiskanál vaníliás porcukor.
Az alma chips elkészítése nem jelent nagy kihívást. Még "kezdő konyhaművészek" is könnyedén elboldogulnak az elkészítésével! Nem kell hozzá más, csak 1 zöld alma és egy 1 kiskanál vaníliás porcukor.
Sorozatunk következő része a békákat mutatja be, amely - nemcsak a kertben - nagyon hasznos állat, hiszen szorgalmasan elpusztítja a nekünk nem annyira kedves rovarokat, pl. legyeket, szúnyogokat.
Pincében hasonlíthatatlanul könnyebb elhelyezni és működtetni egy esővíztárolót, mint a kertben, a föld alatt. Nincs szükség földmunkára sem a tároló, sem a csővezeték elhelyezéséhez, és nem kell műszaki megoldásokat keresni a tartály felúszásának megakadályozására sem.
Folytatjuk sorozatunkat a gyomnövények bemutatásával. Ebben a részben a következő gyomokat mutatjuk be röviden: galaj, pipacs, bükköny, árvácska, vérehulló fecskefű, konkoly, szarkaláb.
Növényeinken tanyázó állatkákból akad bőven. A következőkben bemutatjuk a 7 legismertebbet: üvegházi molytetű (lisztecske), takácsatka, vincellérbogár, pajzstetű, gyapjastetű, fonálféreg, levéltetű.
Üdvözlöm! Szerintem nem kell egy hetet várni. A lakásban a levágott virág, a hirtelen melegben egészen biztos, hogy néhány nap alatt kinyílik! Halottak napja - Sok a krizantém a piacokon, jelentős áremelkedés nem várható Krizantém, az ősz kedvenc virága
Az eper őszi takarása fontos.Az eperültetvény felkészítése a hideg télre nem az őszi hónapokban kell, hogy kezdődjön, hanem a telepítésnél. Az eperágyások legyenek széltől védett, gyümölcsfákkal, bokrokkal körülvett területen. Ha nincs ilyen hely a kertben, akkor az eperágyások köré ültethetünk ribizli- és egresbokrokat. A megfelelően trágyázott és fellazított talajban a növények sokkal egészségesebben tudnak fejlődni, így ellenállóbbak is lesznek a környezeti tényezőkkel szemben. A takarás hóolvadás után még rajta maradhat a növényeken, egészen addig, amíg ezek növekedése újra beindul. Vermelés Azokat a kiszedett növényeket, amelyeket csak később palántálunk állandó helyükre, ideiglenesen a földbe kell ültetni, vagyis vermelni, hogy ne száradjon ki a töve. A palántákat zárt helyen vagy szabadban lehet elvermelni. Zárt hely lehet a pince vagy üvegház, illetve fóliaház. Fontos, hogy fagymentes legyen a helyiség. A vermeléskor arra kell ügyelni, hogy a föld szorosan tapadjon a növény lefelé álló gyökerei közé. A rövid ideig tartó vermelésben a növények lehetnek ferde helyzetben is, megdöntve is. Hosszabb időre csak függőleges, természetes helyzetben vermelhetünk. De a ládákban tárolt palánták fagymentes helyen tárolva is túlélik a telet. Ültetési idő Március - Május Tápkockás eper palánták: Március - Június, Augusztus - Szeptember Tenyészterület A tőtáv 20 - 35 cm. A sortáv 60 - 90 cm. Ültetés Ültetési mélység frigó palántánál: Különösen fontos a helyes ültetési mélység. A gyökértörzs a föld síkjával azonos magasságban legyen. Semmi esetre sem maradhat ültetés után gyökér a föld felett. Palántázás után azonnal alaposan be kell öntözni.
Tisztelt hömpölygő! A zsályákra jellemző, hogy szétomolva nőnek a földön, amikor már néhány évesek és fás a száruk. Tavasszal vágja vissza őket, amikor el kezdenek hajtani.
Kedves Ági! Elég nehéz hozzájutni, de elvétve lehet kapni. A www.tulipan.hu-n lehet rendelni, de jelenleg elfogyott. Szerintem nagyobb kertészetekben érdemes nézelődni, ha most nem sikerül, akkor tavasszal, cserepeset szerintem tud venni.
Tiszteletem! Az első képen egy vizipálma van (Cyperus alternifolius), a másodikon pedig egy kávécserje látható (Coffea arabica).