3671. Árnyékvirág (Episcia reptans)
Az árnyékvirág (Episcia reptans) a bársonyfélék (Gesneriaceae) családjába tartozó szobanövény. Lássuk, melyek a jellegzetességei ennek a növénynek, és hogyan kell gondoznunk!
Az árnyékvirág (Episcia reptans) a bársonyfélék (Gesneriaceae) családjába tartozó szobanövény. Lássuk, melyek a jellegzetességei ennek a növénynek, és hogyan kell gondoznunk!
Kicsi a kertünk? Sőt esetleg csak erkélyünk vagy teraszunk van? Nem akadály, hiszen szűk helyre is telepíthetünk alma- vagy cseresznyefát. Szépek, mint a dísznövények, ráadásul a termésüket is élvezhetjük.
Egészséges emberek bármelyik ásványvizet korlátlan mennyiségben fogyaszthatják, nem szükséges, hogy váltogassuk a különböző ásványvizeket időnként. Egészen más azonban a helyzet valamilyen betegség esetén.
A múlt héten olvastam egy cikket arról, hogy kínai tudósok megtalálták a részegség természetes ellenszerét. A japán mazsolafa kínai fajtájának kivonatát a bölcs kínaiak már 500 éve használják a másnaposság gyógyítására.
Menthetetlenül ki vagyunk szolgáltatva az illatoknak, és azok kedvezően vagy kedvezőtlenül hatnak ránk. Az érzékek befolyásolása ma már az üzleti, illetve gazdasági élet része lehet.
Bár a képen a bútor jobban látszik, mint a növény szára, de azért, talán jól sejtem, hogy ez a növény egy buzogányvirág (Dieffenbachia sp.) féle. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele.
A birs önmeddő gyümölcsfaj, ezért legalább 2-3 fajtát kell egymás közelébe telepíteni ahhoz, hogy teremjen. Korai-Középidejű- és kései virágzású fajták ismeretesek, ültetéskor úgy kell összeválogatni a fajtákat, hogy virágzási idejük nagyban átfedjék egymást. Ha egy kertben csak egy - de ternő - birsalmát lát, akkor az azt jelzi, hogy a közelben biztos van másik birsfaj is.
Ha jól sejtem a kertből liszteske nevű kártevőt költöztett a szobájába. Az alábbi cikkből kiderül, hogy hogyan néz ki ez a kis ´ragadozó´, s hogy hogyan lehet védekezni ellene. Mivel a sárga színt szereti, meg lehet próbálkozni sárga, ragadós színcsapda elhelyezésével a virág közelébe.
Az idő előtti levélhullás általában a túlöntözés jele, míg a bogyók gyors elsorvadása túl száraz levegőre utal. A korallbogyó a magas páratartalmat és a 20 fok alatti hőmérsékletet kedveli, télen édemes még hűvösebbre 10-15 fok körül hőmérsékletű szobába helyezni és ritkábban öntözni. A túlöntözésnek és a kevés locsolásnak is lehetnek hasonló tünetei, azt kéne kideríteni, hogy evvel a korallbogyóval melyik eset áll fenn. Ehhez hozzásagít alábbi cikkünk is.
A banán rendkívül tápanyag- víz, és páraigényes növény. Rendszeres locsolást, párologtatást és átültetést kíván ahhoz, hogy mgefelelően növekedhessen. Igaz, hogy tavasz a szobanövények átültetésének időszaka, de ha a banán rossz állapotban van, érdemes már most átültetni, nehogy tovább gyengüljön.