3671. Árnyékvirág (Episcia reptans)
Az árnyékvirág (Episcia reptans) a bársonyfélék (Gesneriaceae) családjába tartozó szobanövény. Lássuk, melyek a jellegzetességei ennek a növénynek, és hogyan kell gondoznunk!
Az árnyékvirág (Episcia reptans) a bársonyfélék (Gesneriaceae) családjába tartozó szobanövény. Lássuk, melyek a jellegzetességei ennek a növénynek, és hogyan kell gondoznunk!
Kicsi a kertünk? Sőt esetleg csak erkélyünk vagy teraszunk van? Nem akadály, hiszen szűk helyre is telepíthetünk alma- vagy cseresznyefát. Szépek, mint a dísznövények, ráadásul a termésüket is élvezhetjük.
Egészséges emberek bármelyik ásványvizet korlátlan mennyiségben fogyaszthatják, nem szükséges, hogy váltogassuk a különböző ásványvizeket időnként. Egészen más azonban a helyzet valamilyen betegség esetén.
A múlt héten olvastam egy cikket arról, hogy kínai tudósok megtalálták a részegség természetes ellenszerét. A japán mazsolafa kínai fajtájának kivonatát a bölcs kínaiak már 500 éve használják a másnaposság gyógyítására.
Menthetetlenül ki vagyunk szolgáltatva az illatoknak, és azok kedvezően vagy kedvezőtlenül hatnak ránk. Az érzékek befolyásolása ma már az üzleti, illetve gazdasági élet része lehet.
Kedves hömpölygő! Azt javaslom, hogy gomba, -és rovarölő szer keverékével permetezzék le, és vigyék melegebb helyre! Nagyon fontos, hogy 7 °C alá ne essen a hőmérséklet, mert ezt a növény nem bírja. A legoptimálisabb a 10-18 °C. Tavasszal, viszont vágják majd vissza, és el fognak tűnni a száraz részek. A telelő növényeket ajánlatos egyébként 3-4 hetente permetezni.
Kedves hömpölygő! A kép alapján szerintem kevés vizet kap, illetve - az előző válaszomban >> - javasolt 10-18 °C hőmérsékleten kell tartani! Most semmit ne tegyen, hanem tavasszal vágjon le minden elhalt részt és ki fog hajtani!
Az olajos szerek nem ajánlottak, mert perzselhetnek. A két szer, amit használt, megfelelő, csak ügyelni kell a megfelelő permetlé borítottságra. Kontakt szerek közül Decis-t is lehet használni, valamint az Actara-t beöntözve is lehet alkalmazni, ugyanolyan keverési arányban, mint permetezésnél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt M. Zoltán! Előfordulhat, hogy a metszés, ill. sebzések helyén sebparazita gombák telepednek meg. Az eltávolítás és a sebkezelés a maximum, amit tehet ellenük. Mivel a fatestben maradhat a gomba fonalaiból, ismét alkothat termőtestet. Legegyszerűbben a fertőzött ág eltávolítása, ha törzsön van, akkor csak az Ön által is alkalmazott módszer jöhet szóba, plusz a további sebzések lekezelése, mert a gomba terjedhet. Esetleg gombaölő szeres injektálás segíthet, amiről itt érdeklődhet: parkfavedelem.hu Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Rózsa! A kenguruvirág (Anigozanthos bicolor) őshazája Ausztrália. Egyszikű, egylaki évelő növény. A laza, tőzeges, tápanyagban szegény talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny! Az elnyílott virágokat ne vágja le, mert lehet belőle magot szedni, de ha nincsenek ilyen tervei, ekkor nyugodtan vágja le őket!