3671. Árnyékvirág (Episcia reptans)
Az árnyékvirág (Episcia reptans) a bársonyfélék (Gesneriaceae) családjába tartozó szobanövény. Lássuk, melyek a jellegzetességei ennek a növénynek, és hogyan kell gondoznunk!
Az árnyékvirág (Episcia reptans) a bársonyfélék (Gesneriaceae) családjába tartozó szobanövény. Lássuk, melyek a jellegzetességei ennek a növénynek, és hogyan kell gondoznunk!
Kicsi a kertünk? Sőt esetleg csak erkélyünk vagy teraszunk van? Nem akadály, hiszen szűk helyre is telepíthetünk alma- vagy cseresznyefát. Szépek, mint a dísznövények, ráadásul a termésüket is élvezhetjük.
Egészséges emberek bármelyik ásványvizet korlátlan mennyiségben fogyaszthatják, nem szükséges, hogy váltogassuk a különböző ásványvizeket időnként. Egészen más azonban a helyzet valamilyen betegség esetén.
A múlt héten olvastam egy cikket arról, hogy kínai tudósok megtalálták a részegség természetes ellenszerét. A japán mazsolafa kínai fajtájának kivonatát a bölcs kínaiak már 500 éve használják a másnaposság gyógyítására.
Menthetetlenül ki vagyunk szolgáltatva az illatoknak, és azok kedvezően vagy kedvezőtlenül hatnak ránk. Az érzékek befolyásolása ma már az üzleti, illetve gazdasági élet része lehet.
Kedves Betty! A gyökérzet, azaz a rizóma nem lehet régi. Azt szeretném kérdezni, hogy nincsen-e napon a növény, mert azt rosszul viseli, kimondottan árnyéki évelő. Amennyiben nem erről van szó, úgy a tápanyaghiányt gondolnám. Ezt zsákos komposztált marhatrágyával könnyen pótolhatja!
Kedves Aranka! A tajtékos kabóca (Philaenus spumarius) az oka a jelenségnek. A kifejlett rovarok kb. 3 cm-esek és rózsaszínek. A lerakott petéket védik ezzel a nyálkás burokkal, ebben fejlődik ki a rovar. A habot mossa le és rovarölővel permetezze le.
Kedves István! A képeken valóban pajzstetvek láthatóak. Javaslom, hogy felszívódó rovarölő szerrel permetezze le, nagyon kell figyelni az élelmezésügyi-várakozási időre, mivel gyümölcsről van szó!
Kedves Zsu69! Ott metssze le, ahol van egy erős rügy vagy hajtás és a felett 2-3 cm-el. A magasságot illetően, az abszolút Önre van bízva, ahol arányos marad a növény.
Kedves József! Szerintem az ok az, hogy a meleg miatt rövidül a tenyészidőszak és a fű ezért hamarabb magzik, bár egyébként is gyorsan szaporodó fajok a fűfélék. Rendszeres nyírással a felmagzást meg akadályozhatjuk, illetve a sárga foltok -így látatlanban- a meleg és száraz időnek köszönhető. Ha még nincs öntözője, kérjen ajánlatot innen: info@kertrendorseg.hu