3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
A klívia viszonylag kényes növény, télen mindenképp pihenőt kíván: fűtetlen helyiségben tartsuk, tápanyag nélkül, éppen csak annyi vízzel, hogy ki ne száradjon. Ha nem így teszünk, akkor évekig nem virágzik. Ha teheti vigye hűvös helyre, tavasszal pedig ültesse át, nyárra keressen neki egy félárnyékos helyet. Ettől rendbe kell jönnie.
A bazsarózsa a mélyrétegű, tápdús talajon gazdagon virágzik (a homokot mindenképp fel kell javítania); ha mély árnyékba kerül vagy túl közel a fák gyökereihez az rontja a virágzást. Ha ez késői fagyokkal is párosul, az tovább rontja az eredményt. Ha árnyékos helyen van növénye, ültesse át tavasszal, ilyenkor tőosztással szaporítható is.
Egyszerűb a dolga, hogyha a tövön talál sarjakat, amit leszedve az anyanövényről szaporítható. Másik, nehezebb szaporítási mód a törzsdugványozás. Le kell vágni egy idősebb növény oldalhajtását, meg kell várni amíg a vágási felület kiszárad és ezután kell földbe ültetni. A sikeres eredés feltétele a meleg és páradús levegő!
Megtaláltam a Paulmann égők hazai forgalmazójának elérhetőségét, talán őket kellene megkérdezni, hátha náluk még kapható: http://www.paulmann.hu/
A csigák nedves időjárás esetén szaporodnak el tömegesen, megjelenésükkor érdemes rögtök csalétket kitenni nekik. A csigáknak jó ízlésük van, nagyon szeretik a sört. <p>A sörcsapda leírása az alábbi cikkben megtalálható: