3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
Betegség nyomát nem látom! Ezen növényeknél a helytelen tartásmód miatt (is)gyakran jelennek meg különböző levélfoltosságok ami alapjában véve (általában) nem a betegség jele, hanem a növény reakciója. (pl.gyenge tápanyagellátás, kevés fény, túlzott meleg stb.) sok fényt, légmozgást és hűvöset (14-18 fok) szeret.
Tekintettel arra, hogy fényképet nem küldött, csak feltételezésem van a kártevőről: a vándorpajzstetvek, amikor még nem borítja hátukat a fehéres viaszréteg, hasonlóak az ászkákhoz. A pajzstetvek alattomos, gyorsan felszaporodó, rejtetten élő kártevők: mire észreveszik, különösen télen, már szinte az egész növényt ellepik, gyakran a szomszédos növényeket is. Szappanos-vízes fogkefés finom dörzsöléssel a többségét távolítsa el, ha lehet, érdemes visszametszeni a növényt. A kisebb lombú virágot 3-4 alkalommal permetezze le Actara rovarölő szerrel hetente. A maradék permetlével minden alkalommal öntözze be a növény talaját víz helyett. Ez a kártevő gyakran a talajba is behúzódik. A kezeléssorozat után rendszeresen figyelje, hogy nem maradtak-e fenn egyedei. Polifág kártevő, a szobában található valamennyi növényre rátelepedhet, érdemes minden növényt alaposan átvizsgálni, és megelőzésképpen lekezelni. A leírt kezeléseket csak olyan helységben végezze, ahol folyamatosan nem tartózkodnak.
Ha valóban ezt a hagymát vásárolta, akkor ez egy afrikában honos növény, tehát nem télálló hazánkban. Mi még nem találkoztunk vele a magyar kereskedelemben, nagyon ritka faj. Gratulálunk, ha sikerült hozzájutnia. Irodalom valóban nincs róla magyarul, csak egy Amazon.com- n kapható könyvben található több róla, ami Dél-Afrika hagymás növényeiről szól.
Ennél a növénynél a metszés csak alakformáló, igazából ha kikerül napra, persze szoktatással, akkor virágozni is fog. A túl hosszú ágakat célszerű visszavágni, hogy legyen a fácskának szép formája!
Csak egy ilyen fajta van, a teljes neve Meteor korai, de röviden csak Meteor-nak emlegetik.