3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
Természetesen lehet szaporítani. Legegyszerűbb módszer a sarjleválasztás, de lehet gyökér és levéldugványozást is végezni róla. Nagy ritkán magot is érlel, ezt is el lehet vetni.
Sajnos általában kiszárad az Erica (vagy sokszor csarab nevű rokona), ha ősszel nem td rendesen begyökerezni vagy nincs rendszeresen, a fagymentes időben ötözve-ápolva. Bár nem látom a növényt, a leírása alapján azt gondolom, hogy teljesen kiszáradt. Próbálja meg visszametszeni, ha nem lát benne életet, mehet a komposztra.
Valóban létezett olyan szer, amiről ír, de EU rendelet alapján a forgalmazása ma már tilos. Helyettesítő szerként alkalmazhat olyan hasznos szervezeteket (fonálférgeket), melyek egyensúlyban tartják a kertjének talaját és nem veszélyes a környezetre sem. Ajánlom figyelmébe alábbi cikkünket:
A sárguló leveleket (a teljes lombozatot) permetezze le 2-3 hetente Wuxal mikroelemekkel kombinált lombtrágya 0,2 - 0,4 %-os oldatával. A kezeléseket augusztus végén be kell fejezni. Ha tápelem hiány idézte elő a sárgulást, a kezelések hatására a levelek visszazöldülnek.
A ciklámen kedveli a savanyú talajt, de a meszesben is megél gond nélkül. Tehát nyugodtan használja a földkeveréket!