3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
Nem írja, hogy milyen tölgy - ami azért nem mindegy. Mert, ha magyar tölgy, akkor az kedveli a meszes talajokat, sovány talajban is szépen fejlődik. Napfényes helyre ültessük. Elég, ha annyira öntözzük, hog yne legyen nagyon száraz a talaja. Ha viszont mocsári tölgy, akkor az vízigényes fa, laza, jó vízelvezetésű talajokat kedvel, mészérzékeny. Napos, félárnyékos helyre ültessük. Várostűrő.
Kedves Csilla, A jelenség káliumhiány vagy általános tápanyaghiány lehet, (ami abból adódhat, hogy a magnólia számára túl meszes talajból a növény nem tudja felvenni a káliumot). A magnólia enyhén savanyú talajt igényel, ezért savanyú tőzeggel kevert talajba ültethető és lágy vízzel öntözendő. Általános tápoldat is javasolt. Ha túl meszes, kötött a talaj, jó lenne a talajcsere.
Kedves Zsuzsanna! A bogarakat a következő szerekkel ajánlom permetezni: - Karate 2,5 WG - Mospilan 20 SG, -Vektafid A A kezelést meg kell ismételni többször; 1-2 hetente.
Egyszerűen szárítása meg a meggyszárat, szárítást követően kitűnő tea készíthető belőle. Gyönyörű aranysárgaszínű, ízesítést nem igényel. A szárított meggyszár sokáíig eláll, télen is készíthet belőle teát.
Kedves Olvasónk, Sajnos a mézvirágot a Káposztabolhák is szeretik, ez az apró fekete pattogó bogár képes úgy megrágni az alissumot, hogy csak a száraz hajtások maradnak belőle. Kártételét korán észre lehet venni, mert a leveleire apró lyukakat rág. Szerencsére bármelyik rovarlőszer elpusztítja, így érdemes még a fertőzés kezdetén megpermetezni. Rovarölő szerek:Fendona 10 EC 0,01-0,02 %, Karate 5 EC 0,03 %, Decis 2,5 EC 0,04 % Hagyományos, öko védekezés: Ragadós csapdák (olajos, mézes, ragasztós): Méz és ragasztócsík a földibolhák ellen Fogj egy szélesebb, olyan 50 cm hosszú deszkát, azt kend be enyv-el(lép), vagy ha nem vagy méregellenes ragasztóval és húzd el a sorok felett(a föld fölött tartva ragasztóval lefele). Az elugró bolhák ráragadnak. Gyorsan tegyél ki étkezési olajjal alaposan kikent fehér tányérokat, az aljában legyen vastagon! Beleugrálnak és benn ragadnak.