3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
Bonsai fákat manapság minden nagyobb kertészeti árudában lehet kapni. Szaknévsoruk számos termesztője és kertészete foglalkozik nevelésével. Kérjen tőlük közvetlenül árajánlatot!
Szép rózsabokor neveléséhez ki kell elégítenünk a rózsa alapvető környezeti igényeit. A rózsaágyás legyen napos helyen, talaja legyen jó vízgazdálkodású, tápanyagban gazdag. Év folyamán is folyamatos ápolást: öntözés, gyomlálás és növényvédelmi védekezést igényel. A fagyok eljövetele előtt ne feledkezzünk meg a rózsa téli védelméről sem.<p>Minél korábban metsszük meg őket, annál gazdagabban fognak virágozni. <p>Mindezekről részletesen olvashat alábbi cikkeinkben:
Mivel a földön körülbelül 25 000 orchideafaj él (ez a legnépesebb növénycsalád) nagyon különbözők az igényeik. A szobai körülményeket nagyon kevesen viselik el. Az orchideák termesztése szinte külön szakmának tekinthető. Ezért azt javaslom, hogy próbáljon a szaknévsorunkban található orchideatermesztőktől közvetlenül tanácsot kérni.
A golgotavirág (Passiflora) nemzetség több faját is termesztik nálunk mint szobanövényt, ezért pontosan nem válaszolhatok arra a kérdésére, hogy ehető-e az Önnél termőre fordult növény. <p> Az biztos, hogy az ízletes golgotavirágot (Passiflora edulis) a tópusokon ehető gyümölcse miatt termesztik. E fajnak a gyümölcséből kiszedett magvakat el lehet vetni, ahogy a a kék-fehér virágú kék golgotavirág (Passiflora caerulea) magjait is.
Az áfonya (Vaccinium sp.) savanyú talajon képes a normális növekedésre. A termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. Ezért szerves trágyát, tőzeget, fakérget, esetleg forgácsot kell a talajba keverni. <p>A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. <p>Számos érdekes cikkünk foglalkozik az áfonya termesztésével és nevelésével: Az alábbiakban csatoltam Önnek néhányat: