3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
Kedves GYörgy! A kép alapján nehéz eldönteni. Igazából tippjeim vannak, amit nem szeretnék feltételezésekbe bocsátani. A faiskola közelében lévő fáról egy mag esett be és az kelt ki. MIndenképpen szedje ki a mahónia melöl. Esetleg megpróbálhatja elültetni, de nem vesződnék vele. HA mégis, küldjön képet jövőre és megmondom pontosan mi az!
Tisztelt Ancsa! A cserépben lévő rhododendront nem kell átültetni más cserépbe a tavaszi kiültetésig. A rhododendront viszont lakásba ne tegyük. Tegyük inkább ki egy védettebb teraszra a szabadba a cserepet betakarva papírral falevéllel. Télen az erős napos helyre ne kerüljön mert elfagyhat. Félárnyékos helyen és a cserepét takarva teleltessük a szabadban. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fényképen a nyugati tuja (Thuja occidentalis) valamelyik változata látható melynek a toboz termései jelentek meg a növényen. Ez természetes normális folyamat. Vannak változatok melyek nem meddőek és termést és magot is hoznak. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Puhl Edit! A képen az eperfa-pajzstetű egyedei által alkotott telepe látható. Ez a pajzstetű fehér és szürke színű. Sajnos elég sok tápnövénye ezért polifág kártevőnek számít. Az eperfán, őszibarackfán, kívül az orgonán, szivarfán, japánakácon és sok más dísznövényen is előfordulhat. Védekezni mechanikusan, és kémiai úton lehet. Mechanikusan az orgona törzséről gyökérkefével vagy óvatosan drótkefével ledörzsölöm a pajzstetveket, úgy hogy a növény háncsrésze ne sérüljön. Kémiai vegyszeres védekezés a következő rovarölő szerekkel lehet Mospilan SG, Cyperkill, Vektafid A , Nevikén. Az eredményesség érdekében használjuk mind a két védekezési formát. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu