3711. Metszés előtt vagy után jó elvégezni a lemosó permetezést? Elmondjuk
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Lehet már sokan tapasztalták a saját bőrükön, hogy a télvégi lemosó permetezést nem szabad elodázni. Mutatjuk, metszés előtt vagy után érdemes-e elvégezni?
Naponta többször együnk teljes gabonaszemből készült falatokat, kenyeret, kását, akár ilyen süteményt is. Így nem csak energiát juttatunk szervezetünkbe, hanem vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket, rostot is.
Béres József agrármérnök-biokémikus, a híres Béres Csepp feltalálója, kutatásai során vonta le egykor a következtetés, amely szerint "a talaj a növény, az állat és az ember számára alapvető éléstár, s a föld ásványi részeinek a termeléssel együtt járó kizsigerelése, élettanilag fontos mikroelemeinek állandó csökkenése megannyi betegség előidézője". Lássuk, mi is az a Phylazonit baktériumtrágya!
Dúlhat még odakint tomboló hóvihar, a házunkba máris beköltözhet a tavasz. Konyhakertünk következő évi beültetéséhez nevelt zöldségeink azonban megkérik a magukét: az első percektől sok türelmet és odafigyelést igényelnek.
Ha februárban egy délután tavasziasra fordul az időt, az almafát már megmetszhetjük. A fa a fiatalítást rengeteg gyümölccsel hálálja meg.
A selyempálma vagy selyemtölgy (Grevillea robusta) Ausztráliából származó növény, a félárnyékos, levegős helyet kedvelő, de meglehetősen kényes növény. Fagypont felett, de hűvösben kell teleltetni és télen ritkábban, de lágy vízzel locsolni. A száradó levelek tápanyaghiányra is utalhatnak, tavasszal érdemes kombinált tápanyagot tartalmazó, laza szerkezetű virágföldbe átültetni.
Ez valamivel nehezebb feladat, mivel április, májusban már szinte magától is nyílik a tulipán, nincs szükség külön hajtatásra, ráadásaul ha az idő melegre fordul, az felgyorsítja a növekedést. A következő cikkből kiszámolható, hogy mennyi hideghatás kell a tulipán hagymáknak, hogy virágoztathatók legyenek, erre kell kb. 4-6 hetet hozzászámolni a kihajtástól a virágzásig.
A levéltetű a diófán valóban sok bosszúságot okozhat, mivel a fa mérete miatt elég nehézkes a permetezés. S mivel a levéltetűk jó túlélők, ha nem a teljes fa van lepermetezve, valamelyik zugban meghuzzák magukat s túlélnek. Ennek kivédésére ki lhet próbálni a Chess nevű szert, amelyik a fa szöveteiben elszálítódnak a fa csúcsába is, és remélhetőleg mindenhonnan kiirtja a tetűt. Persze mindezt csak jövő tavasszal.
Mivel az aranyvessző vagy aranyfa(Forsythia sp.) a lombfakadás előtt virágzik nem érdemes azelőtt metszeni. Azért, hogy minnél nagyobb virágpompának örülhessünk, nyugodtan lehet addig várni amíg elvirágzik a bokor, s csak utána metszeni.
A füvesítésben nincs nagy különbség aközött, hogy gyeprácsba vagy az egész kertben történik, viszont idén már túl hideg a talaj, a magvetéshez. Most már meg kell várni a tavaszt és akkor nekiállni a fűmagvetésnek. <p>Mellékelt cikkünk részletesen foglalkozik a fűmagvetéssel.