3746. Megépítjük édenkertjét! - összesítés és sorsolás
Megépítjük Édenkertjét 100.000 Ft értékben című nagy játékunk végéhez értünk. A sorsolást megelőzően viszont szeretnénk lehetőséget adni az esetleges hibák, problémák jelentésére.
Megépítjük Édenkertjét 100.000 Ft értékben című nagy játékunk végéhez értünk. A sorsolást megelőzően viszont szeretnénk lehetőséget adni az esetleges hibák, problémák jelentésére.
Gardenexpo kerti életmód kiállítás és vásár. 2012. március 23-25. között hatodik alkalommal vár mindenkit Magyarország legnagyobb kerti életmód kiállítása és vására a Papp László Budapest Sportarénában, aki a tél után egy kis zöldre, frissességre vágyik, vagy már javában tervezi a kertje, terasza berendezését.
A következőkben néhány gyakorlati és praktikus kerti tanácsot szeretnénk megosztani kedves olvasóinkkal. Ilyenkor tavasz elején elég sok tennivaló akad már a kertben, ezért leírunk néhány ötletet, amivel időt és energiát takaríthatunk meg a kertben!
Nemzetközi kutatóintézetek szerint az átlagosnál sokkal forróbb és némileg szárazabb nyár lehet az idei. Különösen a július-augusztus lehet extrém meleg. Egész Európában a szokatlan meleg dominálhat, de a legmelegebb terület éppen a Kárpát-medence lehet.
A kertépítés hozzáértést, türelmet és szakértelmet követel. Az öntözőrendszerek kivitelezése, a gyeptelepítés módszerének kiválasztása, és már önmagában a kert rendezése is nagy munka, mégis ezektől lesz igazán gyönyörű a kertünk. Íme a legfontosabb dolgok, amikre oda kell figyelnünk.
A mezőgazdasági fólia szerintem nem jelent megoldást a talavízre, azt is ugyan úgy felnyomná, s később problémát jelentene. Mielőtt tóépítésbe kezd, mindenképp kérdezzen ki néhány tóépítésben jártas szakember véleményét.
Kellő védelemmel a fiatal tuja magoncokat is át lehet teleltetni a szabadban, szalma takarással vagy ha az ágyás fölé fóliasátrat húzunk megvédhetők a csemeték.
A klívia vagy szobaliliom rendkívül kedvelt szobanövény, híres rendkívüli ellenállóságáról, s hogy a betegségek nem támadják meg. Fontos számára al ágy öntözővíz, és a rendszeresség. Rendszertelen öntözés a levélszél barnulását okozhatja. Gyakori kártevője a gyapjastetű, amely ellen lemosással védekezhetünk ez okozhatja a levelek foltosodását.
Mivel Katalin nevű fehérhúhú őszibarack fajtát nem találtam, könnyen mondhatom, hogy valószínű nem ilyen fajtájú barackja van. A felsorolt tulajdonságok legjobban az augusztus közepén érő Michelini fajtára illenek: fehér alapszín, csíkozott piros fedőszín, mag körül pirosas hús szín, magvaváló, jó ízű, alakja gömbölyű.
A mikulásvirág (Euphorbia pulcherrima) dísze valóban nem a virága, azok kicsik s nem feltűnőek, hanem a virágok tövében fejlődő, ´óriási´, színes fellevelek. A nemesítők keze munkájának köszönhető ezek ma már nem csak piros, hanem sárga, rózsaszín s egyéb árnyalatokban is viríthat. Mivel hazájukban rovarmegporzású növények a kutyatejfélék, így a mikulásvirág is; s mivel viráguk jellegtelen, színes felleveleivel hívja fel magára a figyelmet, amelyben különböző színanyagok halmozódtak fel. Lakberendezés mikulásvirággal: Mikulásvirágból karácsonyfa