3781. Ezzel a módszerrel hamarabb lehet új krumplink!
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Gondolta volna, hogy a takarónövényzet a szőlőtőkék és gyümölcsfák körül nem csak a talajerózió ellen nyújt védelmet? A következőkben bemutatjuk, hogy milyen takarónövényeket érdemes használnunk!
Fél évszázad intenzív nemesítés után David Austin rózsáiban tökéletesen ötvöződik az antik angol rózsák bódító illata és törékeny bája a modern rózsák folyamatos virágzásával és széles színválasztékával.
A következőkben szeretnénk tanácsot adni, hogy milyen kerti teendőket, tennivalókat érdemes áprilisban elvégezni a virágok, zöldségek és fűszernövények, gyümölcskertek körül. A növényvédelem ebben az időszakban is rendkívül fontos!
Tudta-e, hogy a tojássárga belseje egy vasvegyület miatt zöldes színűvé válik, ha túlfőzzük, ez azonban csak esztétikai probléma, így is teljes biztonsággal elfogyasztható? Íme néhány érdekesség a tojásról így a húsvéti ünnep alkalmából!
Tisztelt Hölgyem! Sajnos annak ellenére, hogy többen összeültünk, nem jutottunk megoldásra, hogy mi lehet a növény. Esetleg javaslom a Google képkereső szolgáltatását, hátha segít! Üdvözlettel: Kiss Krisztián
Az aranyeső csak a fiatal hajtásokon fog szépen virágozni. A metszés kimaradásával nagymértékben csökken a virágzási intenzitása. Ha már 3 éves, és már elérte a 2 méteres nagyságot, akkor is szükséges a megfelelő karbantartás. Hogy a díszítőértékéből ne veszítsen az évek folyamán, fenntartó, alakító metszéssel kell rendszeresen ápolni, így pl. az aranyeső kb. 3-5 év alatt éri el a tényleges formáját. Nem szabad se túl gyakran, és túl drasztikusan visszavágni, mert nagyon nehezen tud megújulni.
Ha valóban százlábúak szaporodtak el, akkor az semmilyen gondot nem okoz a növénynek, mert ragadozó. A vízhiányos állapotra a növények leggyakrabban lankadással, hervadással reagálnak. Ha az öntözés hatására a növény felveszi az eredeti alakját (helyreáll a turgor nyomás, a vízzel telítettség), akkor nincs nagy probléma. Ha a törzs közvetlenül a talaj feletti részen felpuhul, akkor viszont a hervadásnak a túlöntözés miatti rothadás az oka (ez pár héten belül egyértelműen ki fog derülni). Ilyenkor sem szabad feladni, mert a Diffenbachia nagyon könnyen szaporítható akár dugványozással, akár vízben való gyökereztetéssel.
A növények leveleinek hátoldalán az üvegházi molytetű telepedett meg. Ez egy szívó kártevő, tehát nem rágja a leveleket, ahogy megfigyelte. Sajnos szinte minden növényfajt meg szokott (tud) fertőzni, szobában tartott növényekre is rátelepedik, különösen a puha levelű virágokat szereti. Üvegházi kártevő, de nyáron a szabadban megél, terjed. Chess vagy Actara rovarölő szereket javaslom, 2-3 napos időközzel legalább 3 alkalommal permetezze le a növényeket, a permetezéssel egy időben ugyanezen permetlével öntözze is be a növényeket víz helyett. Természetesen a kezelés után 10 napig termés vagy levél a kezelt növényekről nem fogyasztható. Ősszel a teraszról szobába bevitt virágokat is érdemes lepermetezni még a szabadban megelőzésképpen az ajánlott szerek valamelyikével. Édenkertész
A három növény közül az Eucalyptus coccifera a legalkalmasabb a konténeres nevelésre, mert kicsit visszafogottabb növekedési erélyű, mint a másik két faj. Az erkélyen szépen fejlődne, de a szobai tartásnál lehullhatnak a levelek, ha alacsony a páratartalom, kevés a fény, és meleg van. Ez pedig télen könnyen előfordulhat. A teleltetésre társasháznál egy világos lépcsőház lenne a legmegfelelőbb, vagy egész télen az erkélyen maradhatna, és csak a nagyon fagyos napokon kerülne fagymentes, de nem meleg helyiségbe. Az illatától nem kell tartani, annyira nem érződik, hogy zavaró legyen. A jól ismert illatot lepárlással nyerik a levelekből, és csak így, olaj formában olyan tömény.