3781. Ezzel a módszerrel hamarabb lehet új krumplink!
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Gondolta volna, hogy a takarónövényzet a szőlőtőkék és gyümölcsfák körül nem csak a talajerózió ellen nyújt védelmet? A következőkben bemutatjuk, hogy milyen takarónövényeket érdemes használnunk!
Fél évszázad intenzív nemesítés után David Austin rózsáiban tökéletesen ötvöződik az antik angol rózsák bódító illata és törékeny bája a modern rózsák folyamatos virágzásával és széles színválasztékával.
A következőkben szeretnénk tanácsot adni, hogy milyen kerti teendőket, tennivalókat érdemes áprilisban elvégezni a virágok, zöldségek és fűszernövények, gyümölcskertek körül. A növényvédelem ebben az időszakban is rendkívül fontos!
Tudta-e, hogy a tojássárga belseje egy vasvegyület miatt zöldes színűvé válik, ha túlfőzzük, ez azonban csak esztétikai probléma, így is teljes biztonsággal elfogyasztható? Íme néhány érdekesség a tojásról így a húsvéti ünnep alkalmából!
Tisztelt Aranka! A pampafű metszése A papmpafüvet tavasszal márciusban érdemes visszavágni kb. 10-20 cm magasságot meghagyva. A visszavágást lehet metszőollóval, sövényvágó ollóval, és ágvágó ollóval elvégezni. A növény még terebélyesedhet akár még egyszer ekkorára is. A pampafű szaporítása A tőosztást vagy ősszel lombhullás után, vagy tavasszal az fagyok után végezzük el. A tőosztáskor kb. 10 cm átmérőjű tövekre vágjuk a növényt egészséges szárakkal, és gyökérzettel rendelkezve. A növényt az új helyére vagy cserépbe tehetjük, tápanyagban gazdag (érett marhatrágyás föld) talajba ültetve. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu A pampafű teleltetése A pampafű télen meghálálja, ha összekötjük hosszú leveleit, hogy a téli csapadék ne fagyjon a tövéhez. Egy fonással ilyen mutatós lehet a telelő díszfüvünk.
Tisztelt Kertbarát! A cédrus megvásárolt kis mérete miatt a növény hajtásnövekedése természetes. Az új hajtás hogy ferdén nö az is előfordulhat ekkor a növény elfekvő hajtását törzsnevelés céljábol támasztékhoz karóhoz rögzítik, és alulról felfelé fokozatosan 2-3 éven keresztül a hajtásokat leszedik vagy 10-20cm-esre visszevágják meghagyva a csonkokat amik a törzs egyenességét és erősségét adják. A tápanyaghiány a cédrusoknál a vas hiánya szokott lenni. Érdemes a növény tövét tőzeges földdel dúsítani, és tápoldatozni FitoHorm 55 Fe-vel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Renáta! Elnézést a késésért, tavasszal a szegény kertész megszakad :) A homokos talajon nagyon szép gyepet lehet létesíteni! Javaslom, hogy gombatrágyával (ez gombapincékben ingyenesen beszerezhető) 10-15 cm vastagon elterítve és berotálva, beásva lehet javítani a talaj szerkezetén, illetve a tápanyag utánpótlást is el végezzük így.
Üdvözlöm! Nyugodtan vágja vissza az ágakat, 30-50 cm-t is le lehet metszeni, sűrűbb lesz és szebb!
Kedves Tibor! Ezek eléggé stabil vegyületek, de nem javaslom, hogy fél évnél tovább tartsa, inkább néhány hét/hónapot mondanék. Minél előbb juttassa ki a szert ahogy csak lehet!