3781. Ezzel a módszerrel hamarabb lehet új krumplink!
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Az újburgonyának nincsen párja. Van egy jó tippünk, hogyan kerülhet akár már májusra újkrumpli az asztalra.
Gondolta volna, hogy a takarónövényzet a szőlőtőkék és gyümölcsfák körül nem csak a talajerózió ellen nyújt védelmet? A következőkben bemutatjuk, hogy milyen takarónövényeket érdemes használnunk!
Fél évszázad intenzív nemesítés után David Austin rózsáiban tökéletesen ötvöződik az antik angol rózsák bódító illata és törékeny bája a modern rózsák folyamatos virágzásával és széles színválasztékával.
A következőkben szeretnénk tanácsot adni, hogy milyen kerti teendőket, tennivalókat érdemes áprilisban elvégezni a virágok, zöldségek és fűszernövények, gyümölcskertek körül. A növényvédelem ebben az időszakban is rendkívül fontos!
Tudta-e, hogy a tojássárga belseje egy vasvegyület miatt zöldes színűvé válik, ha túlfőzzük, ez azonban csak esztétikai probléma, így is teljes biztonsággal elfogyasztható? Íme néhány érdekesség a tojásról így a húsvéti ünnep alkalmából!
Kedves Andrea! Ez egy kutyatej-féleség, a neve: Euphorbia umbellata.
Kedves Györgyi! A túlöntözés és a száraz levegő okoz ilyen tüneteket. A túlöntözés folyománya lehet a gombabetegség megjelenése. Javaslom, hogy tavaszig keveset öntözze (kb.: 7-8 naponta kevés víz) és világos napos helyre tegye. Champion nevű szerrel permetezze le, az a bacikra is hatásos! Az átültetést tavaszra ütemezze, milyenkor telel. Persze! Van kimondottan citrusféléknek forgalmazott tápoldat! Ezt gazdaboltokban, kertészetekben meg tudja venni! Tavasztól heti rendszerességgel javaslom a tápoldattal való öntözést!
Kedves Kriszta! A Bougainvillea a terv szerint járt el! :) Ilyenkor telel és amikor hűvösebb helyre bevisszük, akkor lehullajtja a leveleit és a virágait (ami szintén levél, fellevél, mint a mikulásvirágnál). Vissza kell vágni a hajtásaiból, nagyon kevés vízre van szüksége ilyenkor, arra azonban vigyázzon, hogy 6 C-nál ne legyen hidegebb, mert azt nehezen tűri. Tavasszal kezdje el bőségesen öntözni, illetve tápozni és nagyon gyorsan kihajt, összeszedi magát!
Kedves Brigitta! Igaziból ez egy eléggé ellenálló, szobabarát faj! Javaslom, hogy mindenképpen várja meg, amíg kiszárad a földje, addig semmiképpen se öntözze! Párásítani sem kell. ablak mellett jó helyen van és télen elég ha 7-10 naponta megöntözi. Egyébként jól tűri a szárazságot!
A közönséges aranyeső (Laburnum anagyroides) szaporításának legcélravezetőbb módja a magvetés, de bujtással is lehet próbálkozni. A sokszor hasonló néven emlegetett aranyfa (Forsythia) esetében ezzel ellentétben dugványozással érhetünk el nagyobb eredményt.