3791. Virágföld a szemétből!
A bécsi kukákból kikerülő zöldhulladékból állít elő értékes virágföldet az első bécsi virágföldüzem. A környezetkárosító tőzeget egyáltalán nem tartalmazó földet 18 és 40 literes kiszerelésben lehet kapni.
A bécsi kukákból kikerülő zöldhulladékból állít elő értékes virágföldet az első bécsi virágföldüzem. A környezetkárosító tőzeget egyáltalán nem tartalmazó földet 18 és 40 literes kiszerelésben lehet kapni.
Miről is szól a húsvét ünnepe? Erre a kérdésre választ keresve nekiálltunk, és megnéztük, hogy milyen válaszokat találhatunk, ha csak az interneten található képek alapján kellene véleményt alkossunk. Az eredmény megdöbbentő! Találtunk színes tojásokat és nyuszikat minden mennyiségben, finom falatokat... és nem sok minden mást!
A húsvéti túrótorta hozzávalói: 1 db piskóta, 2 doboz ananászkonzerv, 25 dkg túró, 2 dl tejszín, 10 dkg margarin, 3 tasak habfixáló, 1 csésze meggybefőtt, 2 tasak vaníliás cukor, 1 csipet só.
Itt a tavasz, ismét felbolydult az ország, érdemes útrakelni, és Magyarországon kirándulni, hiszen Itthon is számtalan program, rendezvény és megújult látványosság csábítja a kalandokra vágyókat.
Lehetséges a gyep biológiai ápolása, azaz műtrágya vagy gyomirtó vegyszerek nélkül? Akkor is, ha szeretjük az angol kerteket, az angol gyepnek nálunk nincs esélye, persze ez nem jelenti azt, hogy nem alakíthatunk ki magunknak egy szép kertet!
Kapott elég tápoldatot, főleg káliumot? Esetleg nem lett áthelyezve, vagy hirtelen hideg nem érhette? Hacsak nem tapasztal rajta kártevőket, akkor nem hinném, hogy komoly gond van. Nyáron, félárnyékban a szabadban, télen 5-10 fok között, világos helyen kell tartani. Tavasztól folyamatos tápoldatozást igényel. Nyáron jobb a szabadban tartani. Ha nem megoldható, akkor minél fényesebb, friss levegőjű, párásabb helyen. Magához fog térni.
Északi falra javasolt a borostyán: télen sem hullajtja le a leveleit. Szereti a napfényt és gyönyörű: a lilaakác. A trombitafolyondár valamennyi része - különösen a termése - mérgező, ez igaz, sajnos ezért bármilyen szép is, nem szabad ültetni oda, ahol gyerekek vannak, hacsak nem nagyobbak, így fel tudjuk hívni a figyelmüket a veszélyre.
Nem találtam a sugárarália mérgező nedvéről, vagy részeiről erről szóló irodalmat, így valószínűleg csak enyhe tüneteket okozhat a leveleinek elfogyasztása, mert a valóban mérgező növények külön katalógusba vannak sorolva, és minden szakmai lap felhívja rájuk a figyelmet. Azért nem árt az óvatosság, biztonságos helyre kell tenni a növényt, ahol nem "veszélyforrás".
A tavaszi mák elvetett magja már 3-4 °C-on csírázik, ezért tavasszal minél korábban kell elvetni. Mélyen felásott, alaposan megtrágyázott földbe vessük. A magjai nagyon aprók (egy grammban 6-8 ezer szem van), ezért aprómorzsásra művelt földet követel. 10 m2-re 2 g magot vessünk el 30 cm sortávolságra és egy-másfél cm mélyen. Régen a kisgazdaságokban más növényekkel (pl. takarmányrépával, sárgarépával) együtt vetették, de erre kiskerti körülmények között nincsen szükség. Amikor a kikelt máknövények már három-négy levelet fejlesztettek, akkor ki kell egyelni őket. Ez két részletben is történhet: először csak egymástól 25-30 cm távolságra levő, kis csomókat alakítunk ki, azután később a csomókból csak a legfejlettebb növényt hagyjuk meg. A mák tenyészideje 120-150 nap. Betakarítását akkor kell megkezdeni, amikor a növény lombozata teljesen elszáradt, a máktokban pedig csörögnek a szemek. Ha csak mákszem nyerése a célunk, akkor a tokokat 8-10 cm-es szárral vágjuk le, és később, kényelmes helyzetben vágjuk fel azokat, és szórjuk ki belőlük a magokat.
A mohásodás főleg az árnyékos, nedves, hideg és tömődött talajok esetében fordul elő. Ezek megszüntetésére kell törekedni. Úgymint lazítani a talajt (vannak erre már speciális eszközök is), vagy megszüntetni az árnyékolást. Ha ezek nem lehetségesek, akkor marad a kémiai megoldás, mely esetben olyan műtrágyát kell választani, mely ként és vasat is tartalmaz. Ezek moha ölő hatásúak.