3791. Virágföld a szemétből!
A bécsi kukákból kikerülő zöldhulladékból állít elő értékes virágföldet az első bécsi virágföldüzem. A környezetkárosító tőzeget egyáltalán nem tartalmazó földet 18 és 40 literes kiszerelésben lehet kapni.
A bécsi kukákból kikerülő zöldhulladékból állít elő értékes virágföldet az első bécsi virágföldüzem. A környezetkárosító tőzeget egyáltalán nem tartalmazó földet 18 és 40 literes kiszerelésben lehet kapni.
Miről is szól a húsvét ünnepe? Erre a kérdésre választ keresve nekiálltunk, és megnéztük, hogy milyen válaszokat találhatunk, ha csak az interneten található képek alapján kellene véleményt alkossunk. Az eredmény megdöbbentő! Találtunk színes tojásokat és nyuszikat minden mennyiségben, finom falatokat... és nem sok minden mást!
A húsvéti túrótorta hozzávalói: 1 db piskóta, 2 doboz ananászkonzerv, 25 dkg túró, 2 dl tejszín, 10 dkg margarin, 3 tasak habfixáló, 1 csésze meggybefőtt, 2 tasak vaníliás cukor, 1 csipet só.
Itt a tavasz, ismét felbolydult az ország, érdemes útrakelni, és Magyarországon kirándulni, hiszen Itthon is számtalan program, rendezvény és megújult látványosság csábítja a kalandokra vágyókat.
Lehetséges a gyep biológiai ápolása, azaz műtrágya vagy gyomirtó vegyszerek nélkül? Akkor is, ha szeretjük az angol kerteket, az angol gyepnek nálunk nincs esélye, persze ez nem jelenti azt, hogy nem alakíthatunk ki magunknak egy szép kertet!
Tűelhalásról lehet szó. Tápoldatozza fenyő tápoldattal heti egy alkalommal, Kunwurm talajkondicionáló is nagyon jót tesz neki, hamar helyrehozza a fenyőket. Ha elérhető, akkor Hungavit műtrágya segíthet még rajta. Ez tartalmaz nagy mennyiségű tőzegből kioldott tápanyagot.
Jó lenne tudni, hogy milyen fű nőtt be a cserjék közé? Attól tartok csak mechanikai úton lehet kiásni a cserjék közül a füvet. Ha kisebb a cserje, ássa ki a cserjét, és mechanikus úton kézzel válassza le róla a gyomot majd a cserjét ültesse vissza. Ezt most meg is teheti, amíg a cserje nem kezdett el hajtani.
A növény pontos neve Pandanus tectorius (syn: Pandanus veitchii), kissé helytelen magyar elnevezéssel csavarpálma (nincs köze a pálmafélékhez, csupán a nevének...). Nagyon szívós növény, a sötétebb lakásban is szépen fejlődik. Párás és árnyékos helyen kell tartani, de a száraz levegőt is igen jól viseli. Szereti a nedves talajt, de azért a cserépalátétben ne álljon folyamatosan a víz. Gyökérrothadásra nem túl érzékeny. Az alsó levelek száradásának a tápanyaghiány az oka, a barna apró folt pedig egy korábbi fizikai sérülés. Szaporítása nagyon egyszerű, az említett hajtást éles késsel levágva vagy letörve könnyen meggyökeresedik a vízben, vagy közvetlenül homokos tőzegbe (vagy bolti zacskós egységföldbe) dugványozva is.
A citromlé gyenge, természetes sav. Fehérítőszerként, vízkőoldóként, fémtisztítószerként használhatjuk, de öntözéshez nem hinném, hogy jó. Az ecet viszont állítólag igen. Sokan locsoláshoz is ajánlják, mert meghosszabbítja a növények életét. Létezik ökogolyó vagy ökomag is, amely egy műanyag golyó, amelyben mágnesek vannak. Ez körülbelül kétezer forintba kerül. A víz felületi feszültségére hat, a vízkő sem rakódik le. Még nem használtam, de érdemes rákérdezni, addig maradjon az ecet. egy csepp ecet az öntözővízhez adva.
Ha a hajtásközép rész is elrothadt akkor, amíg lehet gyönyörködni a virágban és azután mehet a kukába.(20 az 1-hez, hogy menthető de ahhoz tapasztalat és nagy szakértelem kell). Ha a középrészen van új élő levélkezdemény akkor virágszár levág cserépből kivenni ,kombinált gomba és baktériumölőszerrel megfürdetni, majd 2-3 napig szárazon hagyni és ezután új ültetőközegbe visszaültetni.