376. DÍSZNÖVÉNY 2007 ÚJBUDÁN
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Figyeljünk, hol vásárolunk csiperkegombát. Előfordulhat, hogy a boltban kétszer annyit kell fizetnünk érte, mintha piacon vennénk.
A hétvégén dísznövény-kiállítás és -vásár lesz Budapesten. Másfél percben bemutatjuk a készülődést. Videó.
Az elmúlt 20 év alatt Magyarország legnagyobb dísznövény vásárává nőtte ki magát a hagyományos tavaszi dísznövény-kiállítás.
A Madárkórház Alapítvány az országban egyedülálló kórházat működtet. Sérült, beteg madarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzik.
Kérjen árajánlatot Kerti címtárunk gyümölcsfaiskolai termesztőitől. Amennyiben tartanak ilyen fajtát, biztos jelentkeznek.
Budapesten a Rügyecskék alapítvány foglalkozik visszaváltható fenyőfák árusításával, karácsony előtt néhány nappal szoktak fákat árusítani Budapest nagyobb terein. Azt, hogy idén pontosan, hol s mikor lesznek, őket kell megkeresni. <p> Elérhetőségük: http://www.rugyecskek.hu/ <p>Mellékelem magazinunk élő karácsonyfákról szóló cikkét, amelyben hasznos tanácsokat talál, hogyan tartsa a fát, hogy jobb eséllyel túlélje az ünnepeket.
Minenképp olyan növényt érdemes választani, amely jól bírja a tetőtéri körülményeket: a száraz, meleg levegőt. A kapcsolódó ajánlatok közé válogatok néhány növényt, amely eléldegél ilyen helyen:
Az ön növénye egy zebralevél vagy lándzsagyökér faj (rokonok), a trópusokról származnak, ezért viselik nehezen a téli szobai körülményeket. Magas páratartalmat kellene biztosítani számukra- erre egy megoldás, ha viszonylag hűvösebb szobába helyezzük a növényeket, ahol relatív alacsonyabb páratartalom is elég nekik. Érdemes nedves kavicstálcára helyezni a cserepet és gyakran párásítani a környezetükben.
A Dracénák - vagy más néven sárkányfák - kedvelt szobanövények, mivel aránylag igénytelenek. Sűrű levélrozettát alkotnak, középéből mindig új levél fejlődik, míg az alsók elpusztulnak, így alakul ki a hengeres törzs. A kis hajtás letörésével - nagy valószínűséggel - nem sérül meg az anyanövény. A letört hajtást el kell távolítani, nehogy a bennmaradó rész berohadva a törzset is megfertőzze.