376. DÍSZNÖVÉNY 2007 ÚJBUDÁN
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Figyeljünk, hol vásárolunk csiperkegombát. Előfordulhat, hogy a boltban kétszer annyit kell fizetnünk érte, mintha piacon vennénk.
A hétvégén dísznövény-kiállítás és -vásár lesz Budapesten. Másfél percben bemutatjuk a készülődést. Videó.
Az elmúlt 20 év alatt Magyarország legnagyobb dísznövény vásárává nőtte ki magát a hagyományos tavaszi dísznövény-kiállítás.
A Madárkórház Alapítvány az országban egyedülálló kórházat működtet. Sérült, beteg madarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzik.
A tünet alapján tujamoly, vagy atka lehet a tettes. Felszívódó hatású növényvédőszeres permetezés segíthet.
Valamilyen szívó kártevő él a levelek hátoldalán, valószínű körtelevélbolha. Legyen szíves vizsgálja meg a tünetes leveleket, és küldjön róluk közei képet, csak az alapján tudok javasolni védekezési módot.
Olyan betegség nincs, ami ennyi féle növényt megtámad. A baj a növényeknél nem azonos. Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről!
Igen. Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális.
Az oldalukat fokozatosan, tavasz végétől egészen nyár végéig, (utolsó időpont van) több nyírás alkalmával lehet metszeni. A csúcsát hagyja megnőni a kívánt magasságig, majd attól fogva a tetejét is nyírhatja. Fontos, hogy kapjon elég vizet és tápanyagot is. Ja, és a fás részekig ne vágjon vissza!