376. DÍSZNÖVÉNY 2007 ÚJBUDÁN
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Figyeljünk, hol vásárolunk csiperkegombát. Előfordulhat, hogy a boltban kétszer annyit kell fizetnünk érte, mintha piacon vennénk.
A hétvégén dísznövény-kiállítás és -vásár lesz Budapesten. Másfél percben bemutatjuk a készülődést. Videó.
Az elmúlt 20 év alatt Magyarország legnagyobb dísznövény vásárává nőtte ki magát a hagyományos tavaszi dísznövény-kiállítás.
A Madárkórház Alapítvány az országban egyedülálló kórházat működtet. Sérült, beteg madarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzik.
Zantedeschia albomaculata: Gumóval rendelkezik. Hegyes, lándzsa-alakú levelén körkörösen fehér foltok találhatóak. A virágzata valamivel kisebb, fehér, a tövénél zöld szinezéssel.
Legyezőpálma - Livistona rotundifolia Leveleit mintha kimondottan legyezőnek alkotta volna a természet. Ráadásul méretével is elkápráztat, mert már az egy méter magas növényeken is 60-70 centiméteres levelekkel találkozhatunk. A téli fényszegény időszakban tartsuk hűvösebb helyen és csak ritkán öntözzük és ne tápoldatozzuk. Bárhol beszerezhető.
Jó lenne látni róla egy képet, mert a muskátlit sok minden megtámadhatja, többek között a rozsdagomba is (muskátlirozsda), ilyenkor feketés barnás foltok tarkítják a növényt. De a foltosság jelentkezhet még akár a szárazságtól is. Amennyiben gombás fertőződésről van szó, akkor a permetezés ajánlott. A megbetegedett leveleket ajánlott minél hamarabb eltávolítani, nehogy a fertőzés tovább terjedjen, akár más virágokat is megtámadhat.
A nem monopodiális növények(pl.a bulbásak is)általában az uj hajtásokból virágoznak, vagy rögtön kifejlődésük után vagy az őszi pihenő alatt,után. Ez általában fajfüggő. A régi bulbák nem virágoztathatók ujra! Ha nem virágzik,az általában a tartási hibák eredménye! Üdv
A növény tudományos neve: Portulacaria afra ”variegata” Szegfűvirágúak rendjébe tartozó pozsgás növény, hazája Dél-Afrika. Az alapfaj (Portulacaria afra) az afrikai elefántcserje tarka levelű változata. Húsos szára és levele a víz tárolására szolgál. Növekedése lassú, ezért kiválóan alkalmas bonsai nevelésre. A fagyokat nem tűrő növényt egész évben lehet a lakásban tartani, világos helyen, pl.: ablakpárkányon, vagy tavasztól őszig kint a szabadban, a tűző napot is bírja. Tartási hőmérséklet 10-24 ° C. Viszont télen is magas a fényigénye! Alacsony vízigényű, de nagy hőségben lehet rendszeresen locsolni. Talajára nem kényes. Általános keverék 3 rész homok, perlit, vagy akadama bonsai föld, 2 rész általános virágföld, 1 rész apró szemű mészkő, vagy azt helyettesítő anyag. Öntözése a föld átnedvesítésével történik, amelyet aztán hagyunk kiszáradni. Tápanyag utánpótlásra évente kétszer (április, július) van szükség. Erre a célra használhatunk vízben oldott, vagy darabos trágyákat, magam a szerves trágyát preferálom. Szaporítása legegyszerűbben leveles dugvánnyal történhet, a tavasztól-őszig tartó időszakban. Túlöntözése szár-rothadást okozhat, ilyenkor nemcsak a levelek, de vastagabb ágrészek is leeshetnek a növényről! Páratartalom igénye a vízigényhez igazodóan alacsony!