376. DÍSZNÖVÉNY 2007 ÚJBUDÁN
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Figyeljünk, hol vásárolunk csiperkegombát. Előfordulhat, hogy a boltban kétszer annyit kell fizetnünk érte, mintha piacon vennénk.
A hétvégén dísznövény-kiállítás és -vásár lesz Budapesten. Másfél percben bemutatjuk a készülődést. Videó.
Az elmúlt 20 év alatt Magyarország legnagyobb dísznövény vásárává nőtte ki magát a hagyományos tavaszi dísznövény-kiállítás.
A Madárkórház Alapítvány az országban egyedülálló kórházat működtet. Sérült, beteg madarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzik.
Több minden is okozhatja a virág leveleinek az elsárgulását. Sok esetben ez a sárgulás akkor következik be, ha a virág földje túl meszes. Ilyen esetben ajánlott lágyított (akár ecetes) vízzel megöntözni a növényt.
A jól ismert padlizsán egy fajtája. A padlizsán - hívják törökparadicsomnak és tojásgyümölcsnek is -a csucsorfélék (Solanaceae) családjába tartozó, melegigényes növényfaj, a burgonya közeli rokona. Délkelet-Ázsiában őshonos, de egynyári növényként a mérsékelt égövön is régóta termesztik ehető terméséért. Termése tojás alakú, nagy, húsos színe a sötétlilától a vörösön át a sárgásig vagy a fehérig változik (a növény a fehér termés színéről és alakjáról kapta a tojásgyümölcs nevet), olykor csíkozott, külseje fényes. Gyakorlatilag végtelen számú felhasználási módja ismert.
Volt már rá példa, hogy többször termett. Ha elhullott a termése, akkor a környezettel lehet gond. Lehet, hogy kell neki egy nagyobb dézsa, vagy virágtartó. Válasszon neki egy déli fekvésű napos, meleg helyet a kertben, vagy teraszon. A lényeg, hogy rendszeresen öntözze a növényt, soha ne hagyja kiszáradni a földjét, de vigyázni kell, hogy ne legyen alatta pangó víz, hetente egyszer nyáron tápoldatozza speciális mediterrán tápoldattal!
Habár pontosabb diagnózist lehetne felállítani, ha láthatnánk is a növényt, de azért a levelek sárgulása általában ugyanazokat az okokat jelenti. Sok esetben a levelek sárgulása a túllocsolás következménye, viszont a leander (Nerium oleander) kimondottan vízigényes növény, ezért virágzása alatt nem okozhat problémát, ha tálkája többször is vízben áll. Időszakos vízhiány tápanyaghiánnyal kiegészítve viszont lehet okozója az alsó levelek elvesztésének. Nyár folyamán rendszeresen tápoldatozzuk. Július-augusztusban fejdugványról könnyen meggyökeresedik. Érdemes elolvasni még a mellékelt cikket is!
A sóérzékenység miatt is talán a gyakoribb, de kisebb adagú fejtrágyázás a javasolt. A kis adagokban való fejtrágyázás biztosítja, hogy a talaj tápanyagtartalma és a növény tápanyagellátása egyenletes maradjon.