376. DÍSZNÖVÉNY 2007 ÚJBUDÁN
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Az első Dísznövény 2007 Újbudai kertészeti kiállítás más volt, mint a megszokott kertészeti egyetemi dísznövény-kiállítás. Mi a különbség?
Figyeljünk, hol vásárolunk csiperkegombát. Előfordulhat, hogy a boltban kétszer annyit kell fizetnünk érte, mintha piacon vennénk.
A hétvégén dísznövény-kiállítás és -vásár lesz Budapesten. Másfél percben bemutatjuk a készülődést. Videó.
Az elmúlt 20 év alatt Magyarország legnagyobb dísznövény vásárává nőtte ki magát a hagyományos tavaszi dísznövény-kiállítás.
A Madárkórház Alapítvány az országban egyedülálló kórházat működtet. Sérült, beteg madarak állatorvosi ellátását, kórházi ápolását és rehabilitációját végzik.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.