3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
A kihajtott rész az alany, amely a jelek szerint idegen megporzó, és amiatt potyog le a gyümölcse, mert nincs megfelelő porzója. Érdemes lenne beoltani, beszemezni egy másik fajtával, vagy legalább más fajtájú virágos gallyakat tenni a koronába, hogy a méhek könnyen megtalálják. Legegyszerűbb a szemzés, melyhez tavasszal erősen vissza kell vágni a kiválasztott vázágakat, és augusztusban beszemezni a lent kihajtott új hajtásokat.
A képen látható levélelhalások, amennyiben a növény gyökérzete egészséges, korábbi tartási hibára vezethető vissza. Télen leggyakrabban a szoba szellőztetésénél fellépő hideg levegő(huzat) okozhatja az akkor még fiatal zsenge levelek károsodását. Az elhalt levelekkel már sok tennivaló nincs: az elpusztult felületet éles ollóval vágja le, kevésbé lesz feltűnő a későbbiekben.
Ezek a hajtások biztosan nem erednek meg, ahhoz vastagabb, erősebb hajtások szükségesek! Ha kitelepitésnél 1-2 hétig nem kap napot, akkor hozzáedződik a tűző naphoz is.
Sötét helyen igazábl egyik szobanövény sem fog szépen fejlődni. Vannak, amelyek jobban bírják a fényszegény állapotot, de ők sem lesznek egy idő után mutatósak. az alábbi növények közül válogathat: - kukoricalevél (Aspidistra) - rákvirág (Aglaonema) - anyósnyelv (Sansevieria) - filodendron (Philodendron scandens) - szobai futóka (Scindapsus) (de világos foltjai elhalványulnak)
Kaktuszoknál gyakori jelenség, hogy a töve parásodik, megbarnul, úgy néz ki mintha kezdene fásodni. A barna színnek ez is lehet egyik, következményekkel nem járó, természetes oka. A kép alapján nem lehet eldönteni, hogy a folt rothadás-e, ha igen, akkor ott nedves, bomló, lágy résznek kell lennie. Amennyiben ilyet tapasztal, akkor a növény megmentésének egyetlen módja, ha a barna rész fölött kb. 3 cm-rel levágja az egészségesnek látszó részt, ha még itt is rothadó, barnás foltot észlel, akkor addig folytassa a vágást, amíg teljesen egészséges metszési felületet kap. Ha eddig eljut, akkor szárítsa be az egészséges metszési felületet, majd dugványként meggyökereztetheti. Ajánlom figyelmébe a Debreceni Pozsgástár című képes magazint, amelyben talál cikkeket a kaktuszok betegségeiről és az ellenük való védekezésről is. Hogyan készítsük fel a kaktuszokat a télre? A kaktuszokról - praktikus tanácsok Kaktuszok havi munkanaptára - november, december