3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
Sajnos kielégítő magyar nyelvű irodalmat nem fog róluk fellelni. Amit szeretnek: Félárnyék, állandó nyirkosság (de nem vizes közeg, csak nyirkos!). Télen, nyáron szeretik a hűvös környezetet (ez árnyékban megodható). Mivel virágzik, így most nem kellene átültetni, de elvirágzás után feltétlen nagyobb cserépbe kell tenni, ha kilóg a gyökere! Sok sikert
Tisztelt Érdeklődő! A kisgyermekek sem egy időben kezdenek el járni és beszélni. Idővel utolérik, vagy meg is előzik egymást. A facsemeténél sem mérvadó, hogy mindjárt a második évben termést hozzon, vagy virágozzon. Amennyiben megfelelő talajba lett ültetve és kapott tápanyag utánpótlást (például alginitet), valamint ez évben is szépen fejlődik, jövő tavasszal mindenféleképpen virágozni fog, és megmutatja termését.
Kedves Érdeklődő! Valószínű, hogy megfázott a szállítás alatt vagy a hirtelen környezetváltozás miatt. A növény Hawaii egyes szigetein fordul elő a szabad természetben, ahol védett növénynek számít (csak néhány egyed él a szabad természetben napjainkban belőle). Közelebb áll helyes gondozása a pozsgás növényekhez, mint az átlagos szobanövényekhez. Ezért a pozsgásoknak megfelelően kell gondozni. Kaktuszoknak alkalmas tápoldattal kell kezelni a növekedési időszakban, tavasztól késő őszig havonta egyszer az előírt mennyiségben. Földje két öntözés között száradjon ki, de ne teljesen. A gyakori locsolásra érzékeny, ezért az alátétedényben soha ne álljon a víz, maximum 30-50 perc múlva ki kell önteni a felesleget. Pozsgásoknak, kaktuszoknak készített előregyártott viráfgöld megfelel a növény számára vagy általános virágföld és homok 3:1 arányú keveréke. Nagyon fényigényes növény, de a közvetlen perzselő napot nem bírja, különösen nyáron. Télen érheti egy kis közvetlen napfény is. Az ablaküvegen keresztül a nap sugarai még erősebbek! Nyáron kitehető a szabadba is szélvédett árnyékos helyre. Időnként meg lehet permetezni kézi spriccelővel mivel Hawaii szigetein magasabb a páratartalom mint hazánkban, de nem szabad túlzásba vinni. Inkább a nyári forró napokon ajánlott, ill. télen központi fűtéses száraz lakásokban. Célszerű télen néhány hétig pihentetni alacsonyabb hőmérsékleten, így számíthatunk kisméretű virágaira. Ha a növény optimális feltételek mellett van tartva, akkor is ledobja alsó leveleit, mindig újak fejlődnek a felső részen, hasonlóan mint a madagaszkár pálma (Pachypodium nemzetség). Ez természetes jelenség, de a hidegre, a túl száraz levegőre, a túl magas páratatalomra, ill. a sok nedvességre is így reagál. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Igen nagy mennyiségű levéltetű szívogatás eredménye lehet levélsárgulás. Az ültetés következménye is lehet egy kis mértékű levélszáradás, de az a begyökeresedés után már nem jelentkezik. Amennyiben vannak új rügyek, melyek ki is hajtanak, nincs nagyobb probléma. A kép alapján nem lehet megállapítani, vannak-e egyéb károsítók a fán. A kezdeti időszakban bőséges öntözést igényel, egyébként is igen vízigényes. A feleslegnek pedig van helye elfolyni. Félárnyékos helyen jól fogja magát érezni. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Lukács Judit! Én mindenképpen valami hatásos vegyszert ajánlanék! Nagyobb kertészeti áruházba vigye be a lárvát és mutassa meg, hogy tudjanak adni megfelelő vegyszert ellene! A csalán nem éppen hatásos módszer.