3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
Kedves Márta, A védekezés hatékonyságát növeli, ha a levéltetvek megjelenésekor, tehát felszaporodásuk előtt permetezünk. Időben végzett kezelés lesz csak eredményes! Ha egy növénynél csak elszórtan jelentek meg a tetvek egyes hajtások végein, vagy csak egyes leveleken, azokat ollóval vágjuk le, és ezzel egy permetezést meg is takarítottuk. Ajánlott a levéltetvek megjelenését sárga ragacsos színcsapdák kihelyezésévell ellenőrízni. Ne feledjük, hogy a levéltetvek általában a levelek fonáki oldalán élnek, tehát a permetezésnél a rovarölő szereket oda kell kijuttatni, mert csak úgy érjük el a várt hatást! Kezelésnél ne várjuk meg, amíg a levelek a kártétel következtében összesodródnak, mert ilyen állapotban már csak a felszívódó hatású rovarölő szerek tudják kifejteni ölő hatásukat. Mivel védekezhetünk? A biotermesztésben is engedélyezett szerek:(Márkanév - hatóanyag) Bio-sect - alifás zsírsav Biola - növényi olaj Fito-insect - etilakoholos növényi kivonat Vektafid A - paraffinolaj Levéltetű irtó aerosol-ok: Margareta levéltetű irtó aerosol - piretrin+PBO Planto piriflor levéltetű irtó aerosol - piretrum+ PBO
Kedves Olvasónk! Igen, jónak tűnik :) részletek: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-s-m-meret/citrommag-ultetes-citrom-csiraztatas/5323/
Üdvözlöm! A képen látható fácska egy Buxus harlandii Törpe buxus. Itt részletes kitérek a metszésére: http://www.hirthbonsai.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=82:buxus-harlandii-bonsai-metszese&catid=37:otletek&Itemid=126 Átültetést javasolnám ennél a fácskánál egy nagyobb edénybe, friss ültetőközeget meghálálja. Nyáron teraszon tartható, igényli a közvetlen napsütést, télen mérsékelt 10-15 fokon teleltessük, világos helyen. Kéthetente táp oldatozzuk a fácskát. Metszésre jó reagál, a lombkorona formát az előző linken megtekintheti. Sok sikert... Hirth János
Kedves Czolos! A monília nevű betegség szokott ilyen tüneteket okozni. Ez egy agresszív gombás-eredetű betegség. A legjobb, ha megelőzzük tavasszal lemosó permetezéssel, erre a célra az Agrol a legjobb. JAvaslom, hogy permetezze le a fát: Rézoxikloriddal, Bordói lével, esetleg Championnal. A beteg ágakat le kell vágni és megsemmísíteni. Idén a monília áll nyerésre >>
Kedves Panni, ez rózsától függ, ki kellene deríteni, hogy Önnek milyen van. Parkrózsa, tearózsa vagy futórózsa? A tearózsából nem lesz rózsafa. A parkrózsa (ami zömében polianta és a floribunda hybrid). Egy száron 1-3, ritkább esetben 5 nagyméretű virágot hoz. Virágzásuk május végétől kezdődik, és az első őszi fagyokig folyamatos. Közülük az erősebb növekedésű fajták igen szépen mutatnak gyepfelületen kiültetve, ún. szoliternövényként is. A parkrózsa telepíthető rózsaágyba, ahol a növény alakja, lombja egyaránt kivállóan érvényesül. Ültetési tőtávolság parkrózsa esetén 50 - 100 cm. Vágásra, csokrok, koszorúk kötésére, virágvázákba a legszebb az ún. tearózsa. A betegségekkel szemben ellenálló. Ezek a nemes növények hosszú szárúak, június elejétől őszig szép formájú és színű virággal örvendeztetnek meg bennünket. A virágok nagy része igen kellemes illatú. A tearózsa -7oC alatti hőmérsékleten károsodik. Ültetés évében a fiatal rózsatő érzékeny lehet az erős fagyokra, ezért a rózsatövet a föld feletti rész első elágazásáig kupacoljuk fel földdel, amire száraz lombot, vagy fenyőgkérget teríthetünk, kb. 10-15 cm vastagságban. A takarás márciusban már eltávolítható! A rózsatövet mindig tavasszal metsszük vissza, egy vesszőn 2-3 rügyet hagyva. A futórózsa (lehet teahibrid vagy floribunda) falak befuttatására, rózsalugas kialakítására, kapu díszítésére használható. Az alábbi futórózsa kollekció a nagyvirágúak csoportjába (Grandiflora) tartozik, melyeken az óriási, telt virág a hajtás közepén található. Ezek az illatos, gyönyörű virágok éppoly kellemes látványt nyújtanak mint a bokorrózsák, de sokkal kevesebb helyet foglalnak el a kertből. Napos, nyitott területeken és nedves, jó vízáteresztő képességű talajokon pompáznak legjobban. A futórózsa önálló kapaszkodásra nem képes. Emiatt támasztékra van szüksége, ami lehet kerítés, pergola, virágrács, stb és kötözést igényel. Ültetési tőtávolság 150 - 200 cm, a faltól mért távolság 50-60 cm, a támasztéktól való távolság 20 cm.