3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
Kedves Karola! Milyen növényét támadta meg hernyó, sajnos nem mindegy hogy milyen növény (ha em tudja a növényei nevét, akkor küldjön képet legyen szíves), mert nincs általános szer. Növény és kártevő függő.
Tisztelt gezi35! Valószínűleg egy száraz időszakot követő nagy csapadékmennyiség okozta gyümölcshús repedését. Ez csonthéjasoknál gyakran előfordul. Megelőzni úgy lehet, hogy állandó vízmennyiséget juttatunk a fák tövéhez. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök www.aleonkert.hu
Kedves raniko! Igazából semmit! Nem kell bántani, ez természetes folyamat! Ha úgy érzi, hogy túl nagy és a növényt elhúzza, vagy fel döntheti, akkor vágja le nyugodtan.
Véleményem szerint a birs még nem érett meg rendesen. illatuk az érés folyamán kifog fejlődni.
Kedves József! Még soha nem próbáltam így és nem is jellemző gyakorlat! Javaslom, hogy vegyen gazdaboltban sima vas-gálicot és feloldva öntözze meg vele a növényt! Ez egy olcsó és hatékony módszer!