3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
Kedves Kovácsszegi Lászlóné! TAvasszal a lecsípett rész felett 1-2 cm-el megint vágja le, akkor már szerintem egészen biztos, hogy szép koronája lesz nyárra!
Üdvözlöm! HA az árudában nem volt ráírva (a porzókat kéké szalaggal, a termőket pirossal szokták jelezni), akkor csak a telepítés után egy év múlva fog kiderülni, mégpedig a virágokból, mert nincs ivari kétalakiság. KÉrem, ha virágoznak, akkor küldje el a képeket és megmondom pontosan! Egyébként a harmadik évben válik termővé!
Üdvözlöm! Tavasszal javaslom az átültetést. Általános virágföld megfelelő és 1-2 számmal nagyobb cserépbe át is ültetheti az anyanövényt, a kölyköket méretűknek megfelelő kis cserépbe.
KEdves Robi! Tavasszal el kell vetni (március eleje) cserépbe és ha kikelnek (rendszeres, napi öntözés mellett) a növénykék, akkor ősszel, amikor már 1 cm vastag minimum, akkor lehet szemezni, illetve oltani a növényt. A gyökérnyakba kell végezni, hogy a kivánt fajta növekedjen tovább, de ehhez azért kell gyakorlat!
Üdvözlöm! A Pepino Dél-Amerikából származó növény. A teleltetése nagyon problémás (ahogy Önnél is látszik), ezért egyéves növénynek termesztik nálunk. HA sikerül is a teleltetése, akkor is tavaszra egy erőtlen, nem szép satnya növény lesz,mint pl.: a muskátli. A muskátlit sem javaslom soha telelésre! A pepinora visszatérve: meleg helyen teleltesse, ahol van fény és 7 C-alá nem megy a hőmérséklet. Tavasszal szedjen dugványokat a növényről és dobja ki az anyanövényt, mert nem lesz rajta megfelelő gyümölcs, illetve kisebbek lesznek a termések és nem is lesz olyan ízű.