3801. Tippek a rózsák öntözéséhez
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Ha már kiválasztottuk a megfelelő helyet, és szakszerűen el is ültettük a rózsát, a továbbiakban még gondos ápolásra is szüksége lesz, hogy bőségesen virágozzon. A rózsák megfelelő öntözése is elengedhetetlen.
Hazánkban aránylag nem túl rég indult el az a hagyomány, hogy minden évben megválasztjuk az év fáját vagy az év madarát. 2011 óta pedig már az év vadvirágára is lehet szavazni. 2012-ben az interneten szavazók a tavaszi héricset (Adonis vernalis) választották meg az év vadvirágának.
Az őzlábgomba az Agaricales rendjébe és az Agaricaceae családba tartozó ehető gombafajta. Talán gigantikus méretének köszönhetően válaszották meg annak idején 2012-ben az év gombájának. Lássunk néhány tudnivalót a nagy őzlábgombáról (Macrolepiota procera)!
Év fáinak megválasztásának hagyománya 1989-ben indult Németországból, 1996-tól pedig minden évben Magyarországon is megszervezésre kerül ez a mozgalom. Az adott évre történő jelöléseket az előző év októberében válasszák ki.
Újonnan nemesített szántóföldi és szőlő-, gyümölcs fajtákat ismert el a Fajtaminősítő Bizottság. A testület a többi között a kukorica, a cukorrépa, a cirok, a napraforgó, a szója, valamint a szőlő, a cseresznye, az alma, a kajszibarack és a szilva legújabb, nemesített fajtáit vette fel a Nemzeti Fajtajegyzékbe.
Az új földréteg felhordása előtt győzödjön meg róla, hogy az előző gyepszőnyeg nem gyomosodott-e el! Ha gyomnövények is vannak benne, akkor inkább távolítsa el. A gyepesítésnél figyeljen oda, hogy kellően tömörödött legyen a talaj, hogy ne süllyedjen újra be!
Bár a képen nem lástszik tökéletesen, én egy új, az utóbbi időben nagyon kedvelt Ficus fajra gondolok. Ficus deltoideának hívják. A növény bokortermetű, bőrnemű, sötétzöld levelei vannak. Egész évben hozza apró, olivabogyóra emlékeztető, kezdetben zöld, majd bepirosodó terméseit.
A tárolt gyümölcsön keletkező foltok okát a nem megfelelő víz- és tápanyagellátásban kell keresnünk. Különösen a kalcium-hiány okozhat ilyen tüneteket. A magasabb hőmérsékleten való tárolás miatt a gyümölcs gyorsabban öregszik, hajlamosabb a betegségre.<p>Megoldásként azt javaslom, hogy a következő évben terméskötődés után permetezze le fáit kalciumtartalmú szerrel illetve tárolja a gyümölcsöt hűvösebb, de ne nedves helyen!
A selyemmályvát nyáron védeni kell az erős napfénytől, bőven kell öntözni (de kerüljük a pangó vizet), kéthetente lehet tápoldatozni. Télen mérsékeljük az öntözést. Tavasszal érdemes a fiatal hajtásokat visszametszeni, így szebben bokrosodik. Télen javasolt egy erős visszavágás, fele hosszúságúra. A téli 10-12 ° C-os helyiség megfelelő neki, csak ügyeljen arra, hogy ne legyen huzatos! Szaporítani fejdugványokkal, a hibrideket magvakkal is lehet.<p>A Plumbago (fokföldi ólomvirág) nyáron napos és meleg, de széltől védett helyet (ágai könnyen törnek) szereti. Télen világos 4-8 ° C-os helyen kell tartani. Nyáron bőségesen, télen mérsékelten öntözze! Augusztusig hetente kell tápoldatozni. Az elnyílt virágokat rendszeresen vágja le! Télen pedig az elszáradt leveleket szedje le, mert ezek nem hullnak le. Félfás dugványukkal szaporítjuk, lehetőleg nyáron.<p>Az enciánfa napos-félárnyékos helyet kedvel. Nyáron szabadban is tartható. A növekedés idején bőségesen kell öntözni. Hetente tápoldatozza! A teleltetés előtt a cserép szélétől számítva mintegy 50 cm-re vissza kell vágni a hajtásait. Az enciánfát is félfás dugványokkal szaporítjuk, tavasszal.
Sajnos a kertjéről küldött fotóját nem lehet rendesen látni, ezért annak elrendezésében nem tudok tanácsot adni. Ha kicsit vastagabban húzná meg a vonalakat és sötétebb tollal írna, akkor talán jobban látható lenne. Gyermeke miatt olyan fajokat válogattam, melyek nem tövisesek.<p>Magas cserjék: aranyvessző, orgona, nyáriorgona, gyöngyvessző, viráglonc.<br>Alacsony cserjék: gyöngyvirágcserje, hóbogyó, cserjés pimpó. <br>Néhány örökzöld faj: puszpáng, törpelonc, babérmeggy, örökzöld mirtuszlonc.