381. 2007. ÁPRILIS 26.
A bevásárlóközpontok után a piacokon is megjelent a szamóca. Ahogy közeledik a szezonja, úgy lesz egyre vásárlóbarátabb az ára.
A bevásárlóközpontok után a piacokon is megjelent a szamóca. Ahogy közeledik a szezonja, úgy lesz egyre vásárlóbarátabb az ára.
Fifikás kutatók megmérték, hogy milyen az édenkert.hu olvasója, tehát most már tudjuk, kik vagyunk. Ezren mondtuk el, fiúk vagyunk vagy lányok, hány évesek, illetve mikor megyünk nyaralni...
Tavasszal a virágszirmok hullása után a növekedésnek indult szilvatermések között szokatlan méretű és alakú termések is fejlődnek.
Hogyan szerezhetjük be a klímánkat jól tűrő, egzotikus dísznövényeket és a különleges, kereskedelemben nem kapható gyümölcs-termőket? Mostantól: postán!
Itt a piros, hol a piros gömb paradicsom? Májusi piacles.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.