3851. Magyar rekord született a 28. Shell Eco-marathon versenyén
Ismét magyar rekorddal zárul a 2012-es Shell Eco-marathon Europe verseny: a Kecskeméti Főiskola GAMF csapata 2696 kilométeres eredménye az előkelő második helyre volt elég.
Ismét magyar rekorddal zárul a 2012-es Shell Eco-marathon Europe verseny: a Kecskeméti Főiskola GAMF csapata 2696 kilométeres eredménye az előkelő második helyre volt elég.
Az idei évben már ötödik alkalommal rendezzük meg a Biotár Országos Öko Expo és Bio Fesztivált, a fenntartható, tudatos témájú fesztiválok üde színfoltjaként, hagyományosan június hónapban!
A helyes fűmagkeverék kiválasztásához mindenekelőtt tisztában kell lennünk a termőhely adottságaival, a tervezett használattal és a leendő pázsit ápolási igényével. A következőkben a fűfajok nagyvonalú áttekintéséhez a négy legfontosabb fajt mutatjuk be.
Milyen gyomok is támadhatják meg a pázsitunkat? Nem könnyű erre válaszolni, hiszen a gyomnövény fogalma alapvetően megítélés és személyes nézőpont kérdése, hiszen mindig azt a növényt nevezzük gyomnak, ami éppen a nem kívánatos helyen nő.
Sárgás kengurumancs (Anigozanthos flavidus) a vérnárciszfélék (Haemodoraceae) családjába tartozó, Nyugat-Ausztráliában őshonos évelő növény.
Igen. A rododendron szereti és igényli a savanyú földet... ezt érdemes évente a tövéhez juttatni. Télre a kemény fagyok ellen érdemes betakargatni a tövét, vagy lehullott leveleket felkupacolni a tövénél.
Kedves Gyémánt! A fotókon látható növény nevét sajnos nem tudom megmondani, de biztos, hogy a paprikafélék rokona. A termését semmi esetre sem szabad elfogyasztani! Valamiféle gyom fajta.
A fügét a fagyok után, kora tavasszal ültessük ki. Az ültetésnél általános szabályok érvényesek rá, azaz tegyünk az ültetőgödörbe tápanyagot (pl.:szarvasmarhatrágyát) és jól öntözzük meg.
Próbálják meg minél stabilabban összedrótozni, megtámasztani a fatörzset, hogy semmiképpen se tudjon tovább repedni. A sebet - ha lehetséges - metszéskor használatos fertőtlenítővel kenjék be, hogy a kórokozók ne telepedjenek meg benne.
Gyümölcsfákon ha sok a termés, azok egymás kárára nőnek, tehát aprók maradnak. Érdemes az apró gyümölcsök egy részét minél előbb eltávolítani, kiritkítani. A bokor lombja a megmaradt termések hizlalására fogja fordítani az előállított anyagcsere termékeit. A gyümölcsök ritkítása elterjedt módszer, érdemes alkalmazni.