3851. Magyar rekord született a 28. Shell Eco-marathon versenyén
Ismét magyar rekorddal zárul a 2012-es Shell Eco-marathon Europe verseny: a Kecskeméti Főiskola GAMF csapata 2696 kilométeres eredménye az előkelő második helyre volt elég.
Ismét magyar rekorddal zárul a 2012-es Shell Eco-marathon Europe verseny: a Kecskeméti Főiskola GAMF csapata 2696 kilométeres eredménye az előkelő második helyre volt elég.
Az idei évben már ötödik alkalommal rendezzük meg a Biotár Országos Öko Expo és Bio Fesztivált, a fenntartható, tudatos témájú fesztiválok üde színfoltjaként, hagyományosan június hónapban!
A helyes fűmagkeverék kiválasztásához mindenekelőtt tisztában kell lennünk a termőhely adottságaival, a tervezett használattal és a leendő pázsit ápolási igényével. A következőkben a fűfajok nagyvonalú áttekintéséhez a négy legfontosabb fajt mutatjuk be.
Milyen gyomok is támadhatják meg a pázsitunkat? Nem könnyű erre válaszolni, hiszen a gyomnövény fogalma alapvetően megítélés és személyes nézőpont kérdése, hiszen mindig azt a növényt nevezzük gyomnak, ami éppen a nem kívánatos helyen nő.
Sárgás kengurumancs (Anigozanthos flavidus) a vérnárciszfélék (Haemodoraceae) családjába tartozó, Nyugat-Ausztráliában őshonos évelő növény.
Kedves Kérdező! Weboldalunk elsősorban magazin jellegű, nem vagyunk közvetlen kapcsolatban kertészetekkel, faiskolákkal. Esetleg próbálja meg a következő két weboldalt, hátha sikerrel jár a vásárlást illetően: Hunyadi Garden Szentiványi Dió Faiskola
Ártani szerintem nem fog, de jelenleg segíteni sem. Ilyenkor már nincs tápanyagfelvétel, mélynyugalom kezdődik. Inkább ültetés előtt érett szerves trágyát, vagy komposztot lenne jó használni, az "biztonságosabb", mint a műtrágya. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt Hömpölygő! Válaszunkat akadályozza az a tény, hogy nem ismerjük a növény pontos nevét. A fénykép alapján a Cupressus nemzetség egy tagjára (talán Cupressus arizonica??) gondolunk, de a kép nem elegendő a pontos faj, és fajta meghatározásához. Javaslom, hogy legközelebb csak pontos név ismeretében vásároljon. Így utána tud nézni várható méreteinek, kezelésének. Ha a növény valóban egy Cupressus fajta, védett helyre kell ültetni, mert -különösen fiatal korban- fagyérzékeny lehet. Töve környékét takarni tölgylombbal a legjobb, mert ez alatt nem "fülled be" a növény. Cserépben való teleltetésnek nincs túl sok értelme, a növény a szabadban érzi jól magát, és az átültetést sem szereti. üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves kérdező! Oldalunk magazin jellegű, nem foglalkozunk értékesítéssel, ezért nem talált lehetőséget a növény beszerzésére. Esetleg - ha még nem próbálta - látogassa meg a http://steviashop.hu/ vagy http://stevia.uw.hu/termesztes.html oldalát, hátha tőlük lehet rendelni.
Hát, a rágcsálók fertőzéseket terjeszthetnek, vonzzák a legyeket is. Ha valamilyen hús- vagy tejtermék kerülhetett a komposztba, akkor azok nagyon vonzzák az egereket. Üdvözlettel: Növényorvos