3901. 15+1 talajtakaró növény, amelyek az árnyékban is jól érzik magukat
A talajtakaró növények nemcsak szépek, hanem rendkívül hasznosak is, hiszen megkötik a talajt. Ezek a növények árnyékban is kibírják!
A talajtakaró növények nemcsak szépek, hanem rendkívül hasznosak is, hiszen megkötik a talajt. Ezek a növények árnyékban is kibírják!
Nyár közepén járunk, veteményeskertünk pedig folyamatosan ellát bennünket minden földi jóval. Ahhoz, hogy ez így is maradjon, lássuk, milyen feladatok várnak ránk júliusban és augusztusban!
A rubinkaktusz (Gymnocalycium mihanovichii) a kaktuszfélék (Cactaceae) családjába tartozó, Dél-Amerikából származó szobanövény. Leginkább ablakpárkányokra ajánlott kihelyezni, mert a napfényt nagyon szereti!
Amikor a kerti tavunk partját igyekszünk megszépíteni, akkor fontos, hogy a tópartot szegélyező tekintélyes termetű, illatos növények a természetes hangulatról és a tavacska bájáról is gondoskodjanak.
A kúszónövények nagyon kedveltek az erkélyeken. E kúszónövények között nagyon sok haszonnövényt is találunk. Az erkély korlátját befuttathatjuk egyéves zöldségnövényekkel vagy eltakarhatjuk évelő gyümölcsfákkal. Ezáltal a virágok és a termések kényelmes „kézközelben" lesznek annak, aki szüretelni és élvezni akarja azokat.
Üdvözlöm! Általában a barna korhasztó gomba felelős a fatörzs korhadásáért. Az öreg fák esetében üti fel a fejét. Ez a gomba a cellulózt bontja elsősorban. JAvaslom, hogy a fertőzött részeket távolítsák el, majd fújják le gombaölő szerrel (pl.: Champion) és ha marad üreg a fában, azt pur-habbal fújják be. Az üreget a hab teljesen kitölti, a maradékot pedig vágják le egyszerűen.
Kedves Zsu! Azt javaslom, hogy mindenképpen a napos helyre tegyék a konyha kertet. Mi is csepegtetővel szoktuk megoldani, ez jó megoldás. Napközben is mehet az csepegtető rendszer, ha nagyon meleg van esetleg és több víz szükséges. Az általunk készített kertekben mindig így oldjuk meg! Érdemes tovább olvasni, az alábbi cikkekben hasznos infókat talál: Hogyan tervezzük meg konyhakertünket? Tervezzünk idén olyan konyhakertet, ami díszkertnek is jó lesz Növényszomszédok: fontos a jó párosítás Mi az a vetésforgó? Tervezzük meg a saját kertünket! - 2. rész
Kedves Olvasónk! A legtöbb kertészeti lerakatban megvásárolható. pl: http://kerteszetiarudagardony.hu/antirrhinum-tatika-oroszlanszaj/
Tisztelt Kérdező! Az első növény a Juniperus communis 'Depressa Aurea', a második a Laurocerasus rotundifolia. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Tamozsnyik! A legelején tisztázzuk a nevét. A képen egy sárkányfa (Dracaena) van. Szereti a 25 C körüli hőmérsékletet, a párát és a talaja legyen nedves mindig, de nem tocsogjon a víztől. A levélvég barnulása tipikus jelenség, ha nem kap elég fényt és száraz hűvösebb a levegő. Tehát: a visszavágást javaslom, még pedig úgy, hogy kb 20 cm-es darabokra vágja fel a levágott törzs darabokat és vízben gyökereztesse ki. A törzset az Önnek leg ideálisbb magasságban vágja le, ki fog hajtani.