3921. Buxus sempervirens - Örökzöld puszpáng
Több száz éve közkedvelt örökzöld, mely leginkább a formális kertekben játszott főszerepet. Mivel kitűnően bírja a metszést, lehet a növényből kreatív formákat kihozni és ideális sövénynövény.
Több száz éve közkedvelt örökzöld, mely leginkább a formális kertekben játszott főszerepet. Mivel kitűnően bírja a metszést, lehet a növényből kreatív formákat kihozni és ideális sövénynövény.
A ribiszkék apró, csillogó piros bogyóinak legnagyobb fogyasztói a gyerekek, s mivel roppant egészséges, tele antioxidánssal, ne sajnáljuk tőlük!
Az Európai Bizottság döntése alapján uniós eredetvédelmet, azaz oltalom alatt álló földrajzi jelzést kapott a szőregi rózsatő, a döntés az EU hivatalos lapjában jelent meg.
Magyar zöldségeket, gyümölcsöket és élelmiszereket árusítanak ős- és kistermelők szombattól a főváros VII. kerületében.
A kínai hernyógomba egy különleges vágyfokozó gomba, amely a hómezőkön nő. Bárki szedheti, de árusítani tilos.
A pajzstetvek ellen a következő szerekkel védekezhet: Fendona, Decis, Bi 58, Ultracid, Vektafid A.
A csalánlevelet kiskertekben a biológiai növényvédelem részeként juttathatjuk ki növényeinkre.<p>5 kiló friss csalánlevélhez 20 liter vizet kell adni. Majd várni kell (10napot), míg kierjed. Ezután át kell szűrni, majd ötszörös mennyiségű vízzel kell újra higítani. Ezt követően lehet kezdeni a permetezést.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa.<p>Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. <p>Én még egy évet várnék a kiültetéssel, akkor is télen be kell vinni a szobába, mert nagyon fagyérzékeny. Az idősebb példányok ugyan gyenge fagyokat elviselnek, de a fiatalok nem. Ezenkívül az erős szelek is károsíthatják, tehát szélvédett helyre kell ültetni.
A gubacstetvek ellen ősszel kell, lehet védekezni lemosásszerű permetezéssel. A következő vegyszereket javaslom: Metanion 48 EC, Diazol 50 EW, Basudin 600 EW.
Hazánkban is egyre több zöldségesnél találkozunk magnélküli csemegeszőlővel, amelynek nagyrésze külföldről érkezink hozzánk. Hazánkban főleg házikerti termesztésben fordulnak elő az alábbi fajták:<p>- Sultana - fehér mazsolaszőlő <p>- Szentendrei magvatlan <p>- Magnélküli mazsola