391. 2007. MÁJUS 31.
Új burgonya, zsenge zöldborsó, idei sárgarépa és friss zöldség kapható már a piacokon. A kérdés csak az, hogy hol, mennyiért?
Új burgonya, zsenge zöldborsó, idei sárgarépa és friss zöldség kapható már a piacokon. A kérdés csak az, hogy hol, mennyiért?
Ha valakinek Chelsea-ről csak a foci jutna eszébe, az jobb, ha tudja, hogy a világ egyik legrangosabb kertészeti rendezvénye is itt zajlik minden évben. Beszámolunk.
Budapest szinte minden hétvégén kínál programot a természetbarátoknak. Június első hétvégéjére a Vásárnaptár.hu a Füvészkertet ajánlotta. Megnéztük.
Ezen a héten a zöldbab árának alakulását vizsgáltuk kiemelten, de nem feledkeztünk meg a leggyakoribb zöldségekről, gyümölcsökről sem!
A Budapestről közvetlen buszjárattal, alig egy óra alatt elérhető Vácrátóti arborétum megér egy kirándulást! Hoztunk néhány fotót kedvcsinálónak.
Fagymentes időszakban kimondottan ajánlott a lemosó permetezés! A permetezés mellett ne feledkezzünk meg a talajra hullott beteg, fertőzött levelek megsemmisítéséről sem. Bővebben:
A virágzást serkentő tápoldatok természetesen nem csak a bimbóképződést, hanem a virágzást, sőt a beérést is segítik, ha folyamatosan adagoljuk a tápot. Az előírt mennyiségek betartása ekkor is fontos, a túlzott mértékű táplálással akár árthatunk is növényünknek.
A hagyományos értelemben vett szavatossági idő nincs, a hosszú tárolás alatt csak a víztartalom és a nitrogéntartalom csökken gyorsan, a többi tápelem szintje megmarad, a szervesanyag mennyisége csak lassan csökken, ahogyan komposztálódik az anyag.
Az újonnan feltörő sarjakat permetezze le valamelyik glifozát tartalmú gyomirtószer 2 %-os oldatával, amikor azok legalább 20-30 cm magasak. Valószínűleg nem elég egy kezelés, várhatóan szükség lesz 2-3 - szori ismétlésre, de azután végleges lesz az eredmény.
Fokozatosan kell a melegre bevinni, úgy ahogy a természetben is történik tavasszal Először hideg, sötét helyen kell tartani 5 fok körüli hőmérsékleten 2-3 hétig. Amikor megjelent a rügy, akkor lehet 10-15 fok körüli világos helyre rakni. Ekkor megkezdődik a virág növekedése. Amikor már elég nagy (pl. 10 cm) akkor be lehet tenni meleg helyre, szobába is, mert innen már gyorsan virágot bonthat.